SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Liczba użytkowników Pinteresta przekracza sto milionów i zaskakuje analityków

Serwis społecznościowy Pinterest poinformował, że miesięczna liczba jego użytkowników przekroczyła 100 milionów. Dane zaskoczyły rynek, który przewidywał tegoroczny wzrost popularności Pinteresta do 47. milionów odbiorców.

Shutterstock.comArticle

Do tej pory od momentu uruchomienia Pinteresta w 2010 r. serwis nie podawał oficjalnych statystyk dotyczących liczby użytkowników. Teraz ogłosił, że co miesiąc Pinterest jest odwiedzany przez ponad 100 mln internautów.

Podane przez Pinterest wyniki popularności zaskoczyły rynek, który przewidywał mniejszą dynamikę wzrostu użytkowników serwisu. W lutym br. firma analityczna eMarketer zakładała, że do końca br. liczba osób korzystających na całym świecie z Pinteresta osiągnie poziom 47,1 mln. Prognozy wskazywały też, że w roku 2019 z platformy będzie korzystać 59,3 mln użytkowników.

Obecnie wartość rynkowa Pinteresta jest oceniana na 11 mld dol. Serwis stara się o to, by być coraz bardziej atrakcyjny dla marek. Na początku lipca br. udostępnił w USA piny z opcją kupowania produktów z poziomu aplikacji.

- Kiedy bierzesz cudze pieniądze masz nadzieję, że inwestycja twojego partnera nie tylko się zwróci, ale przyniesie także zysk - podkreśla w komunikacie Ben Silbermann, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Pinteresta. - Dzięki przekroczeniu bariery 100. mln użytkowników pokazujemy naszym inwestorom i firmom które nam zaufały, w jaki sposób zamierzamy pomnożyć ich pieniądze.

Poważny potencjał komercyjny Pinteresta potwierdzali też w rozmowach z serwisem Wirtulnemedia.pl eksperci z agencji interaktywnych, m.in. Katarzyna Zadworny, social media director w K2 Media.

- Na Pintereście użytkownicy „podglądają”, co oznacza, że ich głównym zajęciem jest scrollowanie, przeglądanie grafik lub zdjęć i inspirowanie się nimi - podkreślała Katarzyna Zadworny. - Ale dla mnie to tylko połowa wykorzystania potencjału tej platformy. Pinterest to znakomite narzędzie, gdy połączy się je z e-commerce. Jeden inspiracyjny klik może doprowadzić użytkownika do naszej podstrony z konkretnym produktem, który może kupić. Czyż nie wspaniałe połączenie inspiracji ze sprzedażą? I tyczy się to zarówno dóbr materialnych, jak i usług. Jednak w przypadku tego narzędzia marka musi posiadać doskonałe treści własne, które przykują wzrok użytkownika - zaznaczyła Zadworny (przeczytaj pozostałe komentarze marketingowców).

W Polsce Pinterest w lipcu br. na komputerach stacjonarnych odwiedziło 1,71 mln użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Liczba użytkowników Pinteresta przekracza sto milionów i zaskakuje analityków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl