SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lider Raz Dwa Trzy Adam Nowak z audycją w Radiu Nowy Świat

Od poniedziałku 4 października Adam Nowak będzie prowadził audycję „Dziękuję za wypowiedź” w Radiu Nowy Świat. W jesiennej ramówce stacji pojawią się też inne nowe programy i podcasty.

Adam Nowak poprowadzi audycje w poniedziałki (fot. Karolina Wójcik, Radio Nowy Świat)Article

Adam Nowak to muzyk i tekściarz, lider zespołu Raz Dwa Trzy. Jego audycja będzie gościć na antenie w poniedziałki od godz. 14 do 16.

„»Dziękuję za wypowiedź« w Radiu Nowy Świat jest moim debiutem w eterze. Lekcja płynąca z wieloletniej obecności na scenie, pozwala mi traktować mikrofon jako narzędzie komunikacji. W przeciwieństwie do osób twierdzących, że: »kto ma mikrofon, ten ma władzę«. Odczuwam radość i jednocześnie tremę jako debiutant. Cieszy mnie perspektywa spędzenia czasu wspólnie ze słuchaczami. Mam wielką nadzieje, że te radiowe spotkania będą pełne pogody ducha i nowych doświadczeń” – mówi cytowany w komunikacie Adam Nowak.

W ramówce RNŚ pojawią się też inne nowości. W soboty w godz. 18-19 Katarzyna Oklińska poprowadzi „Miętę do popkultury”, w której rozmawiać będzie o literaturze, teatrze i filmie.

W poniedziałki w godz. 10-11 Agnieszka Lipka-Barnett w audycji „Café de Paris” pozwoli słuchaczom zanurzyć się w atmosferze francuskiej stolicy sprzed lat.

W czwartki w godz. 10-11 w audycji „Numer na bis” Marii Zamachowskiej słuchacze będą wybierać piosenki na bis.

Czytaj też: Radio 357 ma prawie 32,5 tys. patronów, a Radio Nowy Świat - 29,5 tys. "To bardzo podobne produkty"

Podcasty Radia Nowy Świat

RNŚ dla swoich patronów będzie przygotowywać podcasty. Mateusz Andruszkiewicz zaprosi na „Tylko hip-hop” (polski i zagraniczny hip-hop), Maciej Jankowski na „Wszystko gra... ostrzej” o muzyce metalowej, Marcelina Słomian w „Dobrze nastrojone po polsku” zgłębi bogactwo naszej rodzimej muzyki, a Adrianna Calińska-Czaniecka w audycji „Progresywni wirtuozi” skupi się na rocku progresywnym.

We wrześniu na antenę RNŚ powrócił nadawany w godz. 10-12 sobotni „Koncert życzeń”, teraz także transmitowany wideo. Wrześniowe premiery miały też trzy nowe audycje. W sobotnie popołudnia w godz. 14–15 Barbara Gregorczyk i Maciej Grzenkowicz ruszyli z audycją podróżniczą „Radiolokacja”. W każdą sobotę w godz. 19-20 Mikołaj Tyczyński zaprasza na „Soulówki”. W niedzielne przedpołudnia zaś w godz. 10-11 Maria Zamachowska proponuje słuchaczom „Zbiory prywatne”.

RNŚ nadaje od lipca 2020 roku. Ekipę tworzy prawie stuosobowy zespół. Każdego tygodnia na antenie pojawiają się 74 audycje: przede wszystkim autorskie programy muzyczne, ale też publicystyka.

Pod koniec czerwca Radio Nowy Świat przekroczyło próg 10 mln zł wpłat na Patronite. W tej chwili na tym serwisie rozgłośnię wspiera prawie 29,3 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 604,3 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Lider Raz Dwa Trzy Adam Nowak z audycją w Radiu Nowy Świat

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
byku
Z tymi podcastami to są 10 kroków za R357
odpowiedź
User
kokosz
Z tymi podcastami to są 10 kroków za R357


I co w związku z tym?
odpowiedź
User
Dobrosław
Widać było i słychać przez wakacje lekką zadyszkę i brak pomysłów, można było odnieść wrażenie, że gaśnie dynamika i entuzjazm, ale chyba zrobili porządną burzę mózgów, bo od września czuć zmianę i w muzyce i pojawiło się kilka dobrych pomysłów, zdaję się że dały impuls w dobrym kierunku, audycje Moniki Borzym i teraz Adama Nowaka plus nowe formuły młodziaków wyglądają bardzo dobrze. Radio Nowy Świat gra dalej i chyba nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Pozdrawiam słuchaczy i redakcję
odpowiedź