SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lidl i Kaufland zrezygnują z czarnego plastiku

Sieci handlowe Lidl i Kaufland postawiły sobie za cel wyeliminowanie czarnego plastiku z opakowań marek własnych do końca 2021 roku, co ma znacznie zwiększyć możliwość ich recyklingu.

Article

Lidl Polska w ramach strategii REset Plastic zamierza do końca 2025 roku osiągnąć cel stosowania w opakowaniach marek własnych ok. 20 proc. plastiku pochodzącego z recyklingu. Podobny cel stawia sobie Kaufland - sieć zamierza do końca 2025 roku wykorzystywać w plastikowych opakowaniach marek własnych średnio 20 procent recyklatu.

Lidl i Kaufland walczą z plastikiem

- To kolejny ważny krok w naszej strategii w sprawie odpadów plastikowych. Poza unikaniem stosowania i redukcją plastiku, wyeliminowanie czarnego plastiku zwiększy nasze możliwości recyklingu. Co więcej, wykorzystanie recyklatów jest jasnym sygnałem dla rynku, że poważnie podchodzimy do gospodarki o obiegu zamkniętym - powiedział Piotr Rogowski, członek zarządu ds. zakupów w Lidl Polska.

- Już przed trzema laty w ramach strategii REset Plastic Grupy Schwarz zobowiązaliśmy się do 2025 roku ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych o 20% oraz do tego, by 100% opakowań marek własnych w jak największym stopniu nadawało się do recyklingu. Definiując kolejne cele, pokazujemy, że poważnie i konsekwentnie podchodzimy do wyzwania, jakim jest budowa gospodarki o obiegu zamkniętym - mówi Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Kolor czarny utrudnia mechaniczną segregację odpadów, ponieważ pigment odpowiedzialny za tę barwę absorbuje światło podczerwone wykorzystywane podczas sortowania. W efekcie maszyny segregujące nie rozróżniają czarnego pigmentu, przez co do odpadów zmieszanych trafiają tony tworzyw sztucznych. Wyeliminowanie tego koloru z opakowań znacząco wspiera więc proces recyklingu.

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, opracowała całościową strategię REsetPlastic, obejmującą pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację i edukację. W ten sposób wizja „mniej plastiku” stanie się rzeczywistością.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lidl i Kaufland zrezygnują z czarnego plastiku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lobix
"Sieci handlowe Lidl i Kaufland sobie za cel wyeliminowanie czarnego plastiku..." - nie zabrakło tam redaktorowi wyrazu jakiegoś może przypadkiem? Rozumiem, że artykuł tak słaby, że ani autor, ani redaktor nie czytają nawet nagłówka, żeby się nie zrzygać tematem?
0 2
odpowiedź
User
dafaazx
Rasizm !!
4 2
odpowiedź