SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl i Kaufland zrezygnują z czarnego plastiku

Sieci handlowe Lidl i Kaufland postawiły sobie za cel wyeliminowanie czarnego plastiku z opakowań marek własnych do końca 2021 roku, co ma znacznie zwiększyć możliwość ich recyklingu.

Article

Lidl Polska w ramach strategii REset Plastic zamierza do końca 2025 roku osiągnąć cel stosowania w opakowaniach marek własnych ok. 20 proc. plastiku pochodzącego z recyklingu. Podobny cel stawia sobie Kaufland - sieć zamierza do końca 2025 roku wykorzystywać w plastikowych opakowaniach marek własnych średnio 20 procent recyklatu.

Lidl i Kaufland walczą z plastikiem

- To kolejny ważny krok w naszej strategii w sprawie odpadów plastikowych. Poza unikaniem stosowania i redukcją plastiku, wyeliminowanie czarnego plastiku zwiększy nasze możliwości recyklingu. Co więcej, wykorzystanie recyklatów jest jasnym sygnałem dla rynku, że poważnie podchodzimy do gospodarki o obiegu zamkniętym - powiedział Piotr Rogowski, członek zarządu ds. zakupów w Lidl Polska.

- Już przed trzema laty w ramach strategii REset Plastic Grupy Schwarz zobowiązaliśmy się do 2025 roku ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych o 20% oraz do tego, by 100% opakowań marek własnych w jak największym stopniu nadawało się do recyklingu. Definiując kolejne cele, pokazujemy, że poważnie i konsekwentnie podchodzimy do wyzwania, jakim jest budowa gospodarki o obiegu zamkniętym - mówi Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Kolor czarny utrudnia mechaniczną segregację odpadów, ponieważ pigment odpowiedzialny za tę barwę absorbuje światło podczerwone wykorzystywane podczas sortowania. W efekcie maszyny segregujące nie rozróżniają czarnego pigmentu, przez co do odpadów zmieszanych trafiają tony tworzyw sztucznych. Wyeliminowanie tego koloru z opakowań znacząco wspiera więc proces recyklingu.

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, opracowała całościową strategię REsetPlastic, obejmującą pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację i edukację. W ten sposób wizja „mniej plastiku” stanie się rzeczywistością.

Dołącz do dyskusji: Lidl i Kaufland zrezygnują z czarnego plastiku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lobix
"Sieci handlowe Lidl i Kaufland sobie za cel wyeliminowanie czarnego plastiku..." - nie zabrakło tam redaktorowi wyrazu jakiegoś może przypadkiem? Rozumiem, że artykuł tak słaby, że ani autor, ani redaktor nie czytają nawet nagłówka, żeby się nie zrzygać tematem?
odpowiedź
User
dafaazx
Rasizm !!
odpowiedź