SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl sprzedaje szybkie testy antygenowe na Covid-19 za 99 zł

Lidl Polska jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadza do sprzedaży testy antygenowe w kierunku SARS-COV-2, przeznaczone do samokontroli. Oferowane będę wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za 1 test, czyli 99 zł za opakowanie 5-sztukowe.

Szybki test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 jest wyrobem medycznym do diagnostyki in vitro używanym w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Test oferowany przez Lidl Polska pozwala w jakościowy sposób wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa (jedynie 2,5 cm) u osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19.

Testy antygenowe Covid-19 w Lidlu

Testy od Boson Biotech będą oferowane w sklepach Lidl wyłącznie w zestawie pięciu sztuk. Do każdego testu dołączona jest sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja. Wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20%), dokładności (98,72%) oraz czułości testu na poziomie 96,77%, a wynik otrzymujemy już po 15 minutach.

Test jest przeznaczony do samokontroli i może być wykonany w warunkach domowych. Test antygenowy w kierunku SARS-COV-2 można wykonać bez względu na to, czy osoba wykonująca test ma objawy zakażenia, czy też nie.

Obecnie w ofercie sieci Lidl Polska klienci mogą również znaleźć produkty do dezynfekcji dłoni i powierzchni, maski ochronne (w tym także FFP2) oraz testy serologiczne Primacovid na przeciwciała COVID-19.

Sieci handlowe sprzedają testy na przeciwciała SARS-CoV-2

Od początku kwietnia testy firmy Lomina Ag są dostępne w sprzedaży w sklepach Kaufland, w cenie 79,99 zł. Testy sprzedaje także sieć marketów Dino, a także drogerie Hebe.

Jako pierwsza w Polsce testy na przeciwciała koronawirusa SARS-COV-2 zaczęła sprzedawać Biedronka.Pierwszą partię można było kupić od 15 marca, bardzo szybko została wyprzedana.  W związku ze wzmożonym zainteresowaniem Biedronka wprowadziła do sprzedaży drugą partię testów.

Testy wspomagające diagnostykę Covid-19 sprzedaje także siec drogerii Super-Pharm. Szybki test do wykrywania przeciwciał IgM/IgG przeciwko COVID-19 można kupić na stronie internetowej drogerii. Sprzedawane są pakiety zawierające pięć sztuk testu. Jeden kosztuje 449,95 zł. Do wykonania testu potrzeba jest próbka krwi z palca.

Dołącz do dyskusji: Lidl sprzedaje szybkie testy antygenowe na Covid-19 za 99 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl