SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Liechtenstein z najszybszym internetem na świecie. Polska na 31. miejscu z 55,4 Mb/s

Mieszkańcy Księstwa Liechtensteinu mają obecnie najszybszy internet na świecie. Polska znalazła się na początku czwartej dziesiątki zestawienia przygotowanego przez Cable.co.uk i M-Lab.

fot. Shutterstock.comArticle

Ranking Cable.co.uk i M-Lab obejmuje okres od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. Pod uwagę wzięto w sumie ponad 557 mln testów prędkości pobierania danych w internecie z ponad 150 mln unikalnych adresów IP.

Średnia prędkość pobierania danych w Księstwie Liechtensteinu wyniosła 229,98 Mb/s. TOP 5 uzupełniają także niewielkie kraje i regiony Europy Zachodniej: Wyspa Jersey (218,37 Mb/s), Andora (213,41 Mb/s), Gibraltar (183,09 Mb/s) i Luksemburg (118,05 Mb/s).

W Polsce średnia prędkość wyniosła 55,4 Mb/s. Wynik ten dał nam 31. miejsce na świecie i 5. w Europie Wschodniej (za Węgrami, Słowacją, Słowenią i Rumunią). W naszym kraju analizie poddano 352 423 testy z 74 630 unikalnych adresów IP.

W skali globalnej średnia prędkość pobierania danych z internetu w analizowanym okresie wyniosła 24,83 Mb/s. Natomiast średni czas pobrania filmu HD 5 GB wyniósł 2 godz., 12 min. i 21 sek. W Księstwie Liechtensteinu było to tylko 2 min. i 58 sek., a w Polsce - 12 min. i 19 sek.

 
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liechtenstein z najszybszym internetem na świecie. Polska na 31. miejscu z 55,4 Mb/s

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
nie pozwol sie sz pi eg ow ac (na w m wiele slow w opiniach jest zakazane) stosuj do pr ze gl ad an ia do da te k ad gu ar d ad bl oc ke r, ktory znajdziesz na ch ro me web st or e i ap ps ap pl e com (na mobile musisz wchodzic z fi re fo ks, ki wi, ya nd e ks i sa fa ri br ow ser) wlacz w nim opcje nie widzial nos ci a znikniesz licz nik om jako unikalny uz yt ko wn ik.

ch ro me web st or e, dodatek do pr ze gl ad ar ki um at ri ks i wylacz w nim wszystkie zb ed ne el em en ty a ob ci az e nie pro ce so ra i ram mocno sie zmniejszy.

wylacz samo start uj ac e wideo do da tk ie m di sa bl e html 5 auto play.

my - mobile . pl
wi tr yn a dla pre-paid ow co w. ra nk in gi op er at or ow ofe rt na ka rte, pa ki et ow in te rn et ow ych.
de ri ck
odpowiedź