SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LinkedIn z milionem polskich internautów, GoldenLine z 1,7 mln. Jacy to użytkownicy? (analiza)

LinkedIn.com w ostatnim okresie notuje rekordową liczbę polskich użytkowników, natomiast GoldenLine.pl odwiedza zdecydowanie mniej internautów niż na początku ub.r. Z pierwszego serwisu korzysta stosunkowo więcej osób starszych oraz mających wyższe wykształcenie.

Article

Wśród polskich użytkowników LinkedIn kobiet od maja ub.r. do maja br. przybyło 153,7 tys. (to wzrost o 46,7 proc.), dzięki czemu ich udział wśród wszystkich odwiedzających zwiększył się z 40,5 proc. do 50,8 proc. Natomiast liczba mężczyzn korzystających z witryny nieznacznie zmalała.


LinkedIn zyskał w skali roku polskich użytkowników we wszystkich grupach wiekowych. Najwięcej przybyło odwiedzających w wieku 25-34 lat - 39,1 tys. (to wzrost o 14,4 proc.), 45-54 lat - 35,7 tys. (29 proc. w górę) oraz powyżej 54 lat - 34,8 tys. (34,7 proc. w górę).


Prawie dwie trzecie odwiedzających LinkedIn ma wyższe wykształcenie - w skali roku liczba tych użytkowników zwiększyła się o 80,7 tys. (czyli o 15,2 proc.), a ich udział wśród wszystkich odwiedzających nieznacznie zmalał - z 65,2 proc. do 64,4 proc.


Nieco ponad jedna piąta odwiedzających serwis mieszka na wsi - od maja ub.r. do maja br. liczba tych użytkowników wzrosła o 28,8 tys. (czyli o 16,4 proc.).

Jeszcze więcej przybyło internautów z dużych miast - liczba odwiedzających z miejscowości od 100 do 500 tys. mieszkańców zwiększyła się o 42 tys. (27,4 proc. w górę), a tych z największych miast - o 57,5 tys. (23 proc. w górę). W efekcie użytkownicy z tych dwóch grup w maju br. stanowili 52,9 proc. odwiedzających serwis, o 3,3 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.


Według danych z maja br. na GoldenLine kobiety mają o 4,1 proc. większy udział wśród wszystkich użytkowników niż w przypadku polskich odwiedzających LinkedIn.


GoldenLine ma stosunkowo więcej użytkowników w wieku 15-24 lat od globalnego konkurenta (ich udział procentowy jest wyższy o 7,7 pkt proc.), natomiast LinkedIn przyciąga relatywnie więcej internautów w wieku 45 lat i więcej.


Polscy użytkownicy LinkedIn są lepiej wykształceni niż odwiedzający GoldenLine - na tym pierwszym portalu osoby z dyplomem uczelni wyższej stanowiły w maju o 15,3 pkt proc. większą grupę niż na drugim. Za to na GoldenLine większe znaczenie (o 11,3 pkt proc. udziały) mieli internauci z wykształceniem średnim.


Na GoldenLine osoby ze wsi stanowiły w maju br. o 5,3 pkt proc. większą grupę użytkowników niż na LinkedIn. Natomiast w przypadku drugiego serwisu udział odwiedzających z miast mających minimum 100 tys. mieszkańców był o 10,3 pkt proc. wyższy niż w tym pierwszym.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: LinkedIn z milionem polskich internautów, GoldenLine z 1,7 mln. Jacy to użytkownicy? (analiza)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JJ
Wszystko dlatego, że już nie współpracuje z gl os stycznia zeszłego rlku ;-)
odpowiedź
User
iii
super, ze autor potrafi czytac wykresy, ale gdzie sa jakiekolwiek wnioski? po co jest ten artykul? jaka jest teza?
odpowiedź
User
ekspert
ciekawe
odpowiedź