SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Lipstick on the Glass” międzynarodową produkcją w reżyserii Kuby Czekaja

Zakończyły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji „Lipstick on the Glass”, której reżyserem jest Kuba Czekaj. W filmie występują m.in. Agnieszka Podsiadlik, Bobbi Salvör Menuez i Laura Benson.

„Lipstick on the Glass”; fot. Łukasz Bąk„Lipstick on the Glass”; fot. Łukasz Bąk

„Lipstick on the Glass” to opowieść o potrzebie równości, harmonii między mężczyznami, a kobietami, rodzinie i samorealizacji, a przede wszystkim - o wolności, drodze do poznania samego siebie i pragnieniu wyzwolenia się ze schematów płciowych. Główną bohaterką produkcji jest Emeryka, która tracąc kontrolę nad swoim życiem w wyniku intrygi tajemniczej postaci nazywanej „The Something”, porzuca męża i córkę i ucieka do zgromadzenia prowadzonego wyłącznie przez kobiety.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę https://www.wirtualnemedia.pl/praca/

W obsadzie znaleźli się m.in. Agnieszka Podsiadlik, Bobbi Salvör Menuez („Euforia”), Laura Benson („Touch me Not”), Mari Malek, Yeule, Lena Leuzemis, Mina Tander i Stipe Erceg. W filmie występują także osoby niebinarne, które nie identyfikują się z jedną tożsamością płciową. Wśród nich są Bobbi Salvör Menuez oraz Yeule.

„Lipstick on the Glass” to kolejna pełnometrażowa produkcja Kuby Czekaja po filmach „Królewicz Olch” i „Baby Bump”, która jednocześnie jest anglojęzycznym debiutem reżysera.

Producentami filmu oprócz Centrali Film (Paweł Kosuń, Agnieszka Janowska, Jacek Nagłowski) jest niemiecka firma Indi Film z Arkiem Gielnikiem na czele. Koproducentami filmu są operator promowy Unity Line oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (CeTA).

Za zdjęcia odpowiada Tomasz Woźniczka, scenografię - Mela Melak, kostiumy - Svenja Gassen, montaż - Nicolas de Toth, sound design - Radosław Ochnio, dźwięk na planie - Axel Arft, a charakteryzację - Hanka Thot.

Zdjęcia były realizowane na późnym latem i jesienią w Polsce, Niemczech, a także na Morzu Bałtyckim.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Dolnośląski Fundusz Filmowy (Wrocław Film Commission), Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy, oraz niemieckie Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien (BKM), Medienboard Berlin-Brandenburg, Mitteldeutsche Medienförderung (MDM), a także otrzymał dofinansowanie ze schematu automatycznego MFG-Filmförderung Baden-Württemberg oraz DFFF (Deutscher Filmförderfonds). Produkcja jest również beneficjentem polskiego systemu Zachęt Filmowych.

Dołącz do dyskusji: „Lipstick on the Glass” międzynarodową produkcją w reżyserii Kuby Czekaja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl