SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lord Kruszwil w rewanżu za krytyczny materiał sparodiował "Uwagę": TVN demoralizuje dzieci seksem w paradokumentach

Marek Kruszel, prowadzący na YouTube kanał Lord Kruszwil, w swoim ostatnim filmie podjął polemikę z materiałem wyemitowanym w "Uwaga! Po Uwadze" w TVN. Stacji tej zarzucił m.in. demoralizację młodzieży i promowanie negatywnych zachowań w paradokumentach. Podobne argumenty padły w "Uwaga! Po Uwadze", jednak odnosiły się do części środowiska youtuberów.

Article

W programie TVN "Uwaga! Po Uwadze" 25 lutego pokazano materiał "Dzieci w sieci", w którym rozmawiano o wpływie youtubowych twórców na najmłodszych internautów. W programie zamieszczono fragmenty filmów tzw. patostreamerów, na których słychać przekleństwa, widać jak pity jest alkohol. Prowadzący wskazywał na to, że dzieci oglądające takie treści są odizolowane od realnego świata i narażone na szkodliwy wpływ części youtuberów.

Prowadzący program, Ryszard Cebula, w studiu rozmawiał  o wpływie internetu na najmłodszych m.in. z aktorem Tomaszem Oświecińskim, prywatnie ojcem 10-letniej córki, czy młodą aktorką Julią Wróblewską. Cały materiał można obejrzeć na oficjalnej stronie "Uwagi" TVN.

Lord Kruszwil: TVN pokazuje seks w paradokumentach

Dzień później, w środę 26 lutego, swoją odpowiedź na program TVN-u opublikował Lord Kruszwil. Jego film stylistyką, scenografią i sposobem narracji przypomina mocno materiał "Uwagi! Po Uwadze" o niektórego youtuberach. Kruszwil zarzucił stacji niemal to samo, co ona środowisku twórców z YouTube'a.

Młody youtuber wskazywał, że w paradokumentach TVN pokazywane były sceny seksu, prób gwałtu czy bójek szkolnych. Swoje zarzuty ilustruje krótkimi fragmentami tych programów, "Szkoły", "19+" czy "Szpitala".

Obok youtubera stała grupa nastolatków, niektórzy trzymali przed sobą kartki z wydrukowanymi z YouTube'a komentarzami. Jak twierdzi Kruszwil, to wypowiedzi spod paradokumentów TVN zamieszczanych w internecie. Twórca zadawał też sugestywne pytania uczestnikom filmu, na potwierdzenie tezy, że produkcje paradokumentalne TVN są dla najmłodszych widzów szkodliwe. "To co robi TVN jest bardzo nieodpowiedzialne z ich strony", stwierdza jeden z rozmówców Kruszwila.

W innym wątku filmu Kruszwil wytyka także TVN-owi, że we flagowych programach stacji, jak "Agent - Gwiazdy", "Azja Express" czy "Ameryka Express" padają przekleństwa. Zarzuca też telewizji pokazywanie brutalnych, niecodziennych zachowań, po to by podtrzymać oglądalność.  

Cały materiał prowadzi do konkluzji, że oglądanie programów TVN jest demoralizujące dla młodych widzów telewizji. Film jest na kanale Kruszwila od środy 27 lutego. Do momentu publikacji tego materiału miał już ponad 800 tysięcy wyświetleń na YouTube.

Warto zaznaczyć, że programy paradokumentalne i rozrywkowe, o których wspomina w swoim filmie Lord Kruszwil, mają w TVN oznaczenie wiekowe informujące, że są przeznaczone dla widzów od 12. roku życia.

Kanał Lord Kruszwil zgromadził na YouTube ponad 2,5 mln subskrypcji.

Do czasu publikacji materiału nie udało nam się uzyskać stanowiska TVN w omawianej sprawie. Na nasze pytania nie odpowiedział także twórca kanału Lord Kruszwil.

Dołącz do dyskusji: Lord Kruszwil w rewanżu za krytyczny materiał sparodiował "Uwagę": TVN demoralizuje dzieci seksem w paradokumentach

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internauta
Pierwszy kamieniem rzucił ten, który sam pokazywał domniemane sceny seksu na swoim kanale, w filmiku dotyczącym testu prezerwatyw.
odpowiedź
User
Diego Armando
krulu patologii czas wyjść z piwnicy, czas dać zabawę sympatykom disco polo z TV Kursk
odpowiedź
User
Jerzy
To jest cena demokracji i wolności słowa : każdy przygłup może zaistnieć , im głupiej tym lepiej , bo zauważą .
odpowiedź