SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premiera „Lords of the Fallen”. Po recenzjach akcje CI Games mocno tanieją

W piątek do sprzedaży trafia gra wideo „Lords of the Fallen” wyprodukowana przez CI Games. Po opublikowaniu jej recenzji kurs akcji spółki zmalał o ponad 15 proc.

„Lords of the Fallen” to kontynuacja gry CI Games o takim samym tytule sprzed dziewięciu lat. Akcja nowego tytułu rozgrywa się tysiąc lat po wydarzeniach z poprzedniego.

W „Lords of the Fallen” gracze mogą stworzyć własną postać i rozpocząć wciągającą kampanię dla pojedynczego gracza lub wybrać tryb kooperacji. Rozgrywka w nowej grze ma być będzie pięć razy większa niż w poprzedniej. Gra została przygotowana w oparciu o silnik Unreal Engine 5.

 

„Lords of the Fallen”: ceny na PC i konsole, recenzje

Gra „Lords of the Fallen” ukazała się w piątek w wersjach na komputery oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jest dostępna w trzech wariantach:  
- standardowy w cenie 69,99 dolarów,   
- deluxe w cenie 79,99 dolarów,   
- kolekcjonerski w cenach 249,99 / 229,99 dolarów.

W ostatnich dniach opublikowano sporo recenzji „Lords of the Fallen”. Na portalu Opencritic w piątek rano średnia not z 42 recenzji wynosiła 75 na 100 pkt, a grę polecało 75 proc. oceniających. Na IGN gra dostała notę 8 na 10, na PC Gamer - 79 na 100, a na Eurogamerze - tylko 2 na 5.

Z kolei na Metacritic średnia z 47 recenzji to 76 na 100.

 

CI Games przecenione na giełdzie

W czwartek akcje CI Games staniały o 10,3 proc. - z 5,02 do 4,50 zł. Handlowano walorami spółki za 31,65 mln zł, poprzednio tak duże obroty na nich zanotowano w czasie dwóch sesji w drugiej połowie maja br.

Natomiast na początku piątkowych notowań kurs CI Games dalej malał, nawet o 10 proc. do 4,05 zł. Po pół godzinie handlu spadek pogłębił się do 15 proc.

W konsekwencji wyparowała spora część wzrostów z wiosny br. - wtedy akcje spółki podrożały z ok. 2,5 zł w drugiej połowie marca do 6,45 zł w połowie maja, a 21 sierpnia kurs sięgnął 7,05 zł. Przy cenie 7,05 zł kapitalizacja CI Games wynosiła 1,29 mld zł, natomiast przy kursie 4,05 zł to 740,9 mln zł.

Największym akcjonariuszem CI Games jest prezes spółki Marek Tymiński - ma walory stanowiące 29,02 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Natomiast 20,02 proc. akcji należy do Active Ownership Fund.

W drugim kwartale br. grupa CI Games przy spadku skonsolidowanych wpływów sprzedażowych z 17,55 do 12,4 mln zł zanotowała 2,61 mln zł straty netto, wobec 9,22 mln zł zysku rok wcześniej. Firma ujemną rentowność miała w czterech kolejnych kwartałach.

Dołącz do dyskusji: Premiera „Lords of the Fallen”. Po recenzjach akcje CI Games mocno tanieją

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szpetny płotek
niedobrze
odpowiedź