SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Lost", "Gotowe na wszystko", "Z archiwum X" w bibliotece Disney+

Serwis streamingowy Disney+ ogłosił listę tytułów w ramach nowego pakietu Star, które zasilą jego bibliotekę na wybranych rynkach. Wśród nich są popularne i w Polsce seriale, jak "Gotowe na wszystko" ("Desperate Housewives"), "Zagubieni" ("Lost") czy "Z archiwum X".

Pakiet Star z treściami głównie dla dorosłych użytkowników Disney+ zacznie działać 23 lutego. Będą w niej dostępne tytuły wyprodukowane przez ABC, Freeform, FX, 20th Century Studios, 20th Television i Touchstone.

Disney+ ogłosił, że w sekcji Star platformy znajdą się wszystkie odcinki seriali "24 godziny", "Lost" ("Zagubieni"), "Desperate Housewives" ("Gotowe na wszystko"), "The X-Files" ("Z archiwum X"), "How I Met Your Mother" ("Jak poznałem waszą matkę"), "Atlanta", "Prison Break" ("Skazany na śmierć"). Obok tego szykowane są serie Star Originals - "High School Drama Love", "Victor".

Sekcja Star będzie częścią oferty Disney+ w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Europie i Azji. W związku z wprowadzeniem nowych treści dostęp do D+ nieco podrożeje - np. w Wielkiej Brytanii z 5,99 do 7,99 funta. Dotychczasowi abonenci utrzymają starą stawkę do 23 sierpnia br.

W Europie i wielu innych rynkach zagranicznych Disneya Star będzie dostępny od 23 lutego 2021 roku jako nowa kolekcja na Disney+. Natomiast w Ameryce Południowej zostanie uruchomiony w czerwcu także jako osobna platforma Star+, będzie kosztować ok. 7,50 dolara miesięcznie. Będzie dostępny także w ramach Disney+ za ok. 9 dolarów miesięcznie.

Wyższe ceny Disney+

Wraz z dołączeniem oferty Star wzrosną ceny Disney+. W USA od 26 marca 2021 roku miesięczny dostęp do platformy będzie kosztował 7,99 dolarów, a roczny 79,99 (obecnie to odpowiednio 6,99 i 69,99 dolarów).

Zdrożeje też - z 12,99 do 13,99 dolarów miesięcznie - pakiet zawierający platformy Disney+, Hulu (w wersji z reklamami) i ESPN+. Ponadto wprowadzony zostanie pakiet z Disney+, ESPN+ i Hulu bez reklam, będzie kosztował 18,99 dolarów miesięcznie.

Na pozostałych rynkach wyższe ceny Disney+ będą obowiązywały od 23 lutego. Przykładowo w Kanadzie pójdą w górę z 8,99 do 11,99 dolarów za miesiąc i z 89,99 do 119,99 dolarów za rok, a w Wielkiej Brytanii - z 5,99 do 7,99 funtów za miesiąc i z 59,99 do 79,90 funtów za rok.

W krajach europejskich, w których walutą jest euro, ceny Disney+ wzrosną z 6,99 do 8,99 euro miesięcznie i z 69,99 do 89,90 euro rocznie. Podobne podwyżki zostaną wprowadzone w państwach skandynawskich i Szwajcarii.

Disney+ pojawi się w Europie Wschodniej. Także w Polsce?

W przyszłym roku będzie kontynuowana ekspansja Disney+. 23 lutego serwis zostanie udostępniony w Singapurze, a w dalszej części roku pojawi się w Hong Kongu, Japonii, Korei Południowej i Europie Wschodniej.

Disney w komunikacie nie wskazał, czy platforma w 2021 roku zadebiutuje także w Polsce. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na to pytanie.

Disney+ wystartował w listopadzie ub.r., początkowo działał w USA, Kanadzie i Holandii. Potem platforma została udostępniona w Australii, Nowej Zelandii i Puerto Rico, a w połowie br. pojawiła się w Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Indiach, Indonezji, Irlandii, Japonii, Monako, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Za cztery lata ponad 200 mln subskrybentów Disney+

Disney podał w czwartek, że według stanu z 2 grudnia jego platformy VoD miały 138 mln subskrybentów, z czego Disney+ 86,8 mln, Hulu 38,8 mln, a ESPN+ 11,5 mln.

Liczba użytkowników Disney+ mocno wzrosła w br.: w lutym było ich 28,6 mln, w kwietniu już ponad 50 mln, w sierpniu 60,5 mln, a na koniec września 73,7 mln. Już ok. 24 mln internautów korzysta z platformy w Indiach, gdzie działa ona pod marką Disney+ Hotstar.

Koncern spodziewa się, że do końca roku finansowego 2024 jego platformy VoD będą mieć 300-350 mln subskrybentów. Tylko na Disney+ ma pojawiać się rocznie ponad 100 nowych tytułów. Platforma w 2024 roku ma mieć 230-260 mln płacących użytkowników.

Dołącz do dyskusji: "Lost", "Gotowe na wszystko", "Z archiwum X" w bibliotece Disney+

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hjhjh
Rzuciłem pracę w Shoprite i teraz zarabiam 30-72h ... jak? Pracuję w sieci! Moja praca tak naprawdę mnie nie satysfakcjonowała, więc zdecydowałem się zaryzykować? na coś nowego… po 4 latach tak trudno było przerwać moją codzienną pracę, tyle że teraz nie mogłem być bardziej radosny.......... workreviews10.com
odpowiedź