SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Lot - pod dobrymi skrzydłami"

W poniedziałek, 26 września ruszyła druga odsłona kampanii Polskich Linii Lotniczych LOT."Pod dobrymi skrzydłami".

Tym razem kampania ma charakter edukacyjny i adresowana jest do pasażerów linii lotniczych w Polsce szukających tanich biletów. Obejmie telewizję, prasę oraz Internet.

Bohaterami 30-sekundowego animowanego spotu telewizyjnego jest rodzina kurczaków, która w pośpiechu wbiega na lotnisko, by kupić bilety. Jak się okazuje, przezorne kurczaki zamierzają zaopatrzyć się w bilety na sześć miesięcy przed podróżą. Narrator reklamy (w tej roli ponownie Krzysztof Kowalewski) przekonuje, że aby latać taniej, bilety należy rezerwować wcześniej. Najlepiej przez Internet lub telefon.

           

Obecna kampania stanowi drugą odsłonę nowej strategii komunikacyjnej PLL LOT.  Poprzednia, (zrealizowana w sierpniu br.) wprowadzała nową strategię marki LOT, opracowaną przez Ogilvy Brand Consulting "Podążamy za potrzebami pasażerów" i przedstawiała jej nowy wizerunek.

Realizacji spotu TV podjęło się studio filmowe Metro Films kierowane przez Jacka Kucharskiego i Marcina Wierzchosławskiego. Nad realizacją filmu czuwał Marek Skrobecki - najwybitniejszy polski reżyser filmów animowanych realizowanych klasycznymi technikami lalkowymi. Producentem kampanii jest Anna Lewczuk z DesignDirect.

30-sekundowy spot TV można od poniedziałku oglądać w następujących stacjach telewizyjnych: TVP1, TVP2, Polsat, TV4, TVN, TVN7, TVN24, TVN Style, TVN Turbo, Tele5 oraz Discovery Channel. Kampanii TV towarzyszą działania w prasie - dwa layouty całostronicowe w 26 tytułach (dzienniki ogólnopolskie, tygodniki i dwutygodniki opiniotwórcze, miesięczniki lifestyle oraz kolorowe dodatki w prasie ogólnopolskiej) oraz Internecie (toplayery, billboardy na głównych portalach).

Przygotowanie i realizację obecnej kampanii nadzoruje Dział Promocji i Reklamy PLL LOT: Katarzyna Siekierzyńska, Magda Słomczewska, Kinga Szmit i Emilia Drzewicka. Po stronie agencji Gruppa66 Ogilvy kampanię realizują między innymi: Daria Morawska, Tomasz Smaczny, Zuzanna Gardias i Krzysztof Dworzyński z zespołu Client Service Olgi Sobieraj. Kreację przygotowały Zuzanna Curio-Złotnicka (copywriter), Agata Fidler-Wieruszewska (Art Director) i Nicole Lypinska (Art. Director) pod kierunkiem dyrektorów kreatywnych Robina Weeksa i Bartka Ramsa.

Planowaniem i zakupem mediów zajął się MindShare. Kampania została  przygotowanej przez agencję Gruppa66 Ogilvy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "LOT - Pod dobrymi skrzydłami"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl