SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LOT prostuje artykuł z 'Rzeczpospolitej' na łamach 'Wyborczej'

Spółka PLL LOT wykupiła wczoraj ogłoszenia płatne w "Gazecie Wyborczej" (Agora). Zamieściła w nim sprostowanie tekstu, który 21 listopada ukazał się na zielonych stronach "Rzeczpospolitej" (Presspublica). Wcześniej "Rzeczpospolita" opublikowała tylko część sprostowania, uznała bowiem, że reszta nie spełnia wymogów formalnych.

LOT prostuje artykuł z 'Rzeczpospolitej' na łamach 'Wyborczej'

We wspominanym artykule zatytułowanym "LOT pali się do zakupów" Danuta Walewska napisała m.in., że LOT zawdzięcza dobre wyniki finansowe spadkowi kursu dolara i że w celu poprawiania wyników zarząd firmy zamierza się pozbyć trzech spółek: LOT Catering, Casinos Poland i LOT Ground Services. Według autorki ta ostatnia spółka miała być także pogrążona w długach, a jej prezes Grzegorz Długosz miał oddać się do dyspozycji zarządu i stracić pracę, ale wcześniej miano polecić mu, aby zwolnił 600 z 1600 pracowników.

Po ukazaniu się tekstu w "Rzeczpospolitej", PLL LOT wysłały do redakcji dziennika sprostowanie, stwierdzając, że wszystkie wspomniane powyżej stwierdzenia są nieprawdziwe. Następnego dnia "Rzeczpospolita" opublikowała jedynie tekst, w którym Walewska przyznała, że zwolnionym prezesem nie był Grzegorz Długosz, a Leszek Dybkowski i dlatego Długosz nie mógł odmówić zwolnienia 600 z 1600 pracowników.

- Sprostowanie ukazało się w części, która była dla nas oczywista - mówi nam Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", odpowiedzialny za dział ekonomiczny. - O pozostałej części z LOT-em rozmawiał nasz dział prawa - dodaje. Prawnicy "Rzeczpospolitej" uznali, że reszta nadesłanego przez LOT tekstu była niezgodna z formalnymi warunkami sprostowania.

Wczoraj spółka PLL LOT postanowiła jednak opublikować całość sprostowania w formie ogłoszenia płatnego, które ukazało się na 22 stronie "Gazety Wyborczej". Jego treść rozesłana została także innym mediom. - Nieprawdziwe informacje podane przez autora w artykule "LOT pali się do zakupów" LOT uważa za wyjątkowo szkodliwe dla wizerunku firmy - napisała w oświadczeniu spółka, która nadal domaga się publikacji sprostowania przez "Rzeczpospolitą".- Będziemy rozmawiali z LOT-em o tej sprawie - mówi Piotr Buczek, szef działu ekonomicznego "Rzeczpospolitej".

  • Więcej informacji:
  • LOT
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LOT prostuje artykuł z 'Rzeczpospolitej' na łamach 'Wyborczej'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl