SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lotos Pay&Go rusza jeszcze w grudniu

Od 30 grudnia Lotos uruchamia pilotażowo usługę Pay&Go, umożliwiającą płacenie za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Testy ruszają na 15 stacjach - w Gdańsku, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Gdyni i wybranych miejscach przy trasach szybkiego ruchu.

Od 30 grudnia aplikacja Lotos Pay&Go będzie dostępna w wersji pilotażowej na 15 stacjach. W drugim kwartale przyszłego roku ma już objąć większość obiektów Lotosu.

Jak rozpocząć korzystanie z Lotos Pay&Go

Aby korzystać z Lotos Pay&Go, należy zarejestrować się w aplikacji i uruchomić płatności za pomocą BLIK-a. Docelowo spółka rozważa także możliwość użycia kart płatniczych lub usług Google Pay i Apple Pay.

Z Lotos Pay&Go będzie można korzystać, skanując kod QR znajdujący się na dystrybutorze, który będzie identyfikował stację oraz dystrybutor, z jakiego skorzystał klient. W kolejnym kroku należy podać adres mailowy, na który zostanie wysłany 4-cyfrowy kod weryfikacyjny. Następnie użytkownik otrzyma wybór - płatność tradycyjna w kasie lub płatność przez aplikację.

Aplikacja będzie dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Ewentualna faktura będzie wysyłana do klienta mailowo po zakończonej transakcji zdalnej.

- Aplikacja do płatności mobilnych to udogodnienie szczególnie ważne w czasie pandemii, gdy ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zachowanie dystansu i ograniczanie kontaktów.Nowe rozwiązanie nie tylko usprawni i przyspieszy obsługę, ale także ułatwi korzystanie ze stacji paliw osobom niepełnosprawnym czy rodzicom z małymi dziećmi - mówi Wojciech Weiss, prezes zarządu spółki Lotos Paliwa.

Pilotaż obejmie na początek 15 stacji Lotos (lista w dalszej części artykułu). W drugim kwartale 2021 r. spółka chce objąć programem większość stacji sieci. W kolejnych etapach aplikacja zostanie rozbudowana o dodatkowe moduły, m.in. nawigowanie do stacji Lotos, nowe formy płatności czy zakup produktów sklepowych dostępnych „na podjeździe” (np. płynu do spryskiwaczy).

Do czasu pełnego uruchomienia nowej aplikacji Lotos Pay&Go, planowanego na drugi kwartał 2021 r., funkcjonować będzie nadal dotychczasowa aplikacja „Lotos dla Kierowcy”.

Lista stacji obsługujących Lotos Pay&Go

Gdańsk ul. Elbląska 87

Gdańsk ul. Sadowa 3

Gdańsk ul. Kołobrzeska 41A

Gdańsk al. Zwycięstwa 13

Gdańsk al. Jana Pawła II 25C

Gdańsk ul. Odyseusza 18

Gdańsk ul. Spacerowa 50

Gdynia al. Zwycięstwa 165

Szczecin ul. Gerarda Merkatora 1

Szczecin ul. Przyjaciół Żołnierza 8

Poznań ul. Jana Pawła II 2

Warszawa ul. Pułkowa/róg Wóycickiego

MOP Malankowo Zach. Działowo 26 Płużnica

MOP Malankowo Wsch. Działowo 27 Płużnica

MOP Koszwały ul. Modrzewiowa 1b Koszwały

Spółka Lotos Paliwa posiada ponad 500 stacji paliw w całym kraju. W ramach sieci funkcjonują 23 stacje w segmencie MOP (Miejsc Obsługi Podróżnych), przy autostradach A1, A2, A4 i A6 oraz przy drogach ekspresowych S3 oraz S7.

Dołącz do dyskusji: Lotos Pay&Go rusza jeszcze w grudniu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Darek
Szybcy sa... na Orlenie juz bylo dawno ale sie zepuslo, a nawet na Cyrkle K jest i dobrze działa
odpowiedź