SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Błaszczykowski, Kajetanowicz i Rożek reklamują „niebieski szlak elektromobilności” od Lotosu (wideo)

W nowej kampanii Grupy Lotos, pod hasłem „Naj z każdej strony”, reklamowana jest m.in. sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych. W reklamach wspólnie z dziennikarzem naukowym Tomaszem Rożkiem występują piłkarz Kuba Błaszczykowski i kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz.

Tomasz Rożek w reklamie LotosuTomasz Rożek w reklamie Lotosu

W reklamach Tomasz Rożek opowiada o „drodze do naj”, którą pokonują zarówno pracownicy Grupy Lotos, jak też Kuba Błaszczykowski na boisku piłkarskim i Kajetan Kajetanowicz na trasie rajdu. Błaszczykowski jest także pokazywany, jak podaje kawę w Cafe Punkt na stacji Lotosu.

Kampania podkreśla, że Lotos uruchomił tzw. niebieski szlak, czyli sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych na trasie Warszawa - Gdańsk. Tomasz Rożek w spocie pojawia się zarówno z nalewakiem do paliwa, jak też wtyczką ładowarki do samochodu elektrycznego.

- Lotos rozwija się razem z rynkiem motoryzacyjnym, dlatego z jednej strony stale zwiększamy efektywność naszej rafinerii, a z drugiej angażujemy się w innowacyjne projekty z zakresu paliw alternatywnych - podkreśla Jarosław Wittstock, wiceprezes Grupy Lotos ds. korporacyjnych. - Nasz Niebieski Szlak nazywamy drogą ku przyszłości. Dziś to 12 stacji ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Natomiast do końca I kwartału 2020 roku planujemy oddać kierowcom do użytku kolejnych 38 punktów. Wiele z nich zlokalizowanych będzie nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski - zapowiada.

W spocie zastosowano technikę filmowania i montażu, dzięki którym widz przenosi się między ujęciami w niestandardowy, płynny sposób. Podkładem muzycznym jest utwór Ozziego Rodgersa „Unstoppable".

 

Jest to kontynuacja prowadzonego od kilku lat cyklu kampanii pod hasłem „Naj nie bierze się znikąd”, w których Tomasz Rożek jako narrator występuje ze sportowcami sponsorowanymi przez Lotos. We wcześniejszych odsłonach pojawili się także skoczkowie narciarscy (intensywna kampania z nimi była prowadzona podczas zeszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich) i tenisistka Agnieszka Radwańska (pod koniec ub.r. zakończyła karierę sportową, kontrakt reklamowy z Lotosem obowiązuje do br.).

W ub.r. największa akcja marketingowa Lotosu była związana z udziałem naszej reprezentacji piłkarskiej (firma jest jej głównym sponsorem) w mistrzostwach świata.

- Mówimy do osób codziennie pokonujących kolejne kilometry i korzystających z naszych stacji paliw. Zwracamy się także do ich towarzyszy podróży – rodzin, przyjaciół, pasażerów - bo mamy nie tylko świetne paliwa, ale też bardzo bogatą ofertę innych produktów. Chcemy nawiązać kontakt z tymi, którzy postawili lub chcą postawić na nowoczesność i ekologię - społeczność obecnych i potencjalnych kierowców samochodów elektrycznych oraz hybrydowych (z możliwością ładowania). Mamy dla nich rozwiązanie, które sprawi, że wreszcie będą mogli podróżować wygodnie nie tylko po mieście - opisuje nową kampanię Blanka Przybysz-Skrzyniarz, zastępca dyrektora ds. marketingu w Grupie Lotos.

Obecna akcja reklamowa obejmuje telewizję, internet, outdoor oraz prasę.

Koncepcję rozpoczętej właśnie kampanii przygotowała agencja reklamowa Grupa Eskadra. Spot wyreżyserował Kuba Michalczuk, wyprodukował dom produkcyjny Tank Production, a postprodukcją zajęło się studio Televisor.

W kwietniu br. Lotos do obsługi mediowej w latach 2019-2021 wybrał agencję Zenith, kończąc współpracę z Caratem. Natomiast w czerwcu w efekcie przetargu podpisał dwuletnie umowy o współpracy ramowej z agencjami reklamowymi Havas Warsaw, Eskadra i FCB Bridge2Fun.

Dołącz do dyskusji: Błaszczykowski, Kajetanowicz i Rożek reklamują „niebieski szlak elektromobilności” od Lotosu (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Super
Świetny pomysł Super produkcja. Nareszcie w LOTOSIE jest Marketing i PR z prawdziwego zdarzenia ! Brawo !
odpowiedź
User
Krzysztof
Takie zmiany na plus w LOTOS nastąpiły gdy tymi obszarami zarządza Prezes Jarosław Wittstock. Daje ludziom pracować jest otwarty na ciekawe pomysły i dużo dobrego się tam dzieje. Ta kampania to konsekwencja tych działań. Blanka jest profesjonalistka zna się na robocie i tylko było czekać na takie efekty. Błaszczykowski mistrz, Rozek super pomysł a Kajto genialny.!
odpowiedź
User
Jedi
Jarosław i Blanka to najwiękrzi eksperci w marketingu, bardzo dobrze wymyślają!
odpowiedź