SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Po interwencji dziennikarza „Gazety Wyborczej” Lotos wycofuje ze sprzedaży antysemickie czasopisma Leszka Bubla

Grupa Lotos nie będzie już sprzedawać trzech czasopism znanego działacza nacjonalistycznego Leszka Bubla zawierających treści antysemickie. Obecność tych tytułów na stacjach skrytykował Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

Article

W zeszłym tygodniu Mikołaj Chrzan zwrócił uwagę, że na stacjach Lotos dostępnych jest kilka pisma z treściami antysemickimi, m.in. „Tajne historie świata”. Ze wszystkimi tymi tytułami związany jest Leszek Bubel, znany działacz partii nacjonalistycznych.

- Szokujące. Grupa Lotos nie wstydzi się zarabiać na jawnie antysemickich treściach - skomentował to Chrzan na Twitterze.

Biuro prasowe Grupy Lotos szybko wyjaśniło, że trzy czasopisma Lesza Bubla (oprócz „Tajnych historii świata” m.in. „Tylko Polska”) zostaną wycofane z dalszej sprzedaży na stacjach firmy, bo nie ma wątpliwości co do tego, że zawierają nieakceptowalne treści.

- Spółka Lotos Paliwa, od kwietnia do połowy lipca, stopniowo przejmowała zarządzanie kolejnymi kategoriami dystrybuowanej prasy. Obecnie trwa weryfikacja listy kilkuset tytułów oferowanych na kilkuset stacjach własnych. Proces ten potrwa do końca sierpnia br. - zaznaczyła firma.

- Dwumiesięcznik „Tajne historie świata” oraz dwa inne tytuły tego samego wydawcy były dystrybuowane na ok. 20 stacjach i nie zakwalifikowały się do standardowej listy oferowanych tytułów. Interwencja dziennikarza tylko przyśpieszyła decyzję o ich wycofaniu z dystrybucji i sprzedaży w sieci Lotos - przekazała spółka portalowi Wirtualnemedia.pl.

- Uważam, że samo wprowadzenie tego tytułu do dystrybucji było poważnym błędem, ale daję Lotosowi jeszcze jedną szansę. Mam nadzieję, że więcej podobnych szoków na stacjach gdańskiego koncernu nie przeżyję - ocenił tę sytuację Mikołaj Chrzan.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po interwencji dziennikarza „Gazety Wyborczej” Lotos wycofuje ze sprzedaży antysemickie czasopisma Leszka Bubla

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Przestałem tankować na Lotos od kiedy ich dyrektor marketingu powiedział że nie będzie się reklamować W TVN bo to nie ich grupa docelową.
33 36
odpowiedź
User
gość
Każdy powinien omijać wszystkie narodowe stacje paliw i inne narodowe produkty, paradoksalnie dla dobra narodu.
15 30
odpowiedź
User
Zet
A co to już Bubla nie można sobie poczytać ? Cenzura ala Czerska wraca ?
29 23
odpowiedź
User
Zet
TVN to grupa docelowa ćwierćinteligentów ze Szkła kontaktowego, więc nie dziwię się dyrektorowi Lotosu.
30 26
odpowiedź
User
Vic
Przestałem tankować na Lotos od kiedy ich dyrektor marketingu powiedział że nie będzie się reklamować W TVN bo to nie ich grupa docelową.


A ja zacząłem. Miło że w końcu jest podejście propolskie a nie faszystowskie.
24 27
odpowiedź
User
Wer
Raczej kaczystowskie, a nie propolskie...
22 20
odpowiedź
User
Jadek
Antysemickie pisma zakazane ale antypolska gw... na sprzedają. To gw trzeba wywalić ze stacji najlepiej do śmietnika gdzie miejsce dla tych kłamstw
27 14
odpowiedź
User
dsf
Jakie antysemickie? Był wyrok sądu?
19 11
odpowiedź
User
reklamadźwignią handlu
L.Bubel dziękuje GW za reklamę, do tej pory 80% czytelników nie wiedziało o takiej gazecie teraz tanim kosztem dzięki GW wiedzą wszyscy.
21 5
odpowiedź
User
Prawnikt
Ciekawe...Leszek Bubel zostal skazany za zniważenie polskiego parlamentu, natomiast nigdy za antysemityzm, zatem zachowanie tego pana z wyborczej to ksenofobiczny nazizm...
14 8
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing