SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ludwik Krakowiak redaktorem naczelnym „PC World”

Ludwik Krakowiak ponownie został redaktorem naczelnym magazynu komputerowego „PC World” (IDG Poland). Szefował temu miesięcznikowi przez dwa lata - do 2015 roku, kiedy to odszedł do agencji PR. Począwszy od bieżącego, majowego numeru pismo otrzymało odświeżone logo i nowe działy.

Ludwik Krakowiak Article

Ludwik Krakowiak pracował dla wydawnictwa IDG Poland od 2004 do 2015 roku. Pełnił funkcje redaktora serwisów internetowych, senior writera, zastępcy redaktora naczelnego „PC World”, wreszcie - od lipca 2013 r. do listopada 2015 r. - redaktora naczelnego pisma i portalu pcworld.pl.

W listopadzie 2015 roku zdecydował jednak, że zwiąże się zawodowo z branżą PR. Odszedł z wydawnictwa i zaczął pracę dla agencji Profeina. Tam odpowiadał za tworzenie i realizację strategii komunikacji dla firm z obszaru IT i nowych technologii (klienci agencji to m.in. Blue Media, Coders Lab, Dreamcommerce, Eurosender, Skilltrade oraz Smogathon).

W marcu br. odszedł z PR-u i ponownie związał się z wydawnictwem IDG Poland. Tym razem powierzono mu prowadzenie i rozwój drukowanej wersji miesięcznika „PC World”. Ostatnio stanowisko to zajmował Dominik Błaszczykiewicz.

Od bieżącego wydania w „PC World” pojawią się nowe działy i odświeżone logo, nawiązujące do amerykańskiej edycji pisma. Magazyn odchodzi teraz od biało-czerwonej winiety. - Daje nam to szersze możliwości w projektowaniu okładek. Jednocześnie kończymy fazę rebrandingu magazynu, który zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku - mówi Krakowiak.

Zmiany te zbiegają się z zamknięciem innego legendarnego tytułu z tego segmentu: miesięcznika „Chip”. Przyczyny były czysto ekonomiczne: pismo słabo sprzedawało się od dłuższego już czasu. Do końca czerwca br. utrzymywany będzie tylko serwis internetowy Chip.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ludwik Krakowiak redaktorem naczelnym „PC World”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brzuchacz
Ciekawe, co tam u innych z dawnej ekipy PC Worlda: Chrisa, Bigosa, Pietrzaka . . .
8 8
odpowiedź