SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Greszta nowym członkiem zarządu Polska Press. Do niedawna pracował w TVP

Były dyrektor Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych w Telewizji Polskiej, Łukasz Greszta, został w czwartek powołany na członka zarządu Polska Press Grupy - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Jak podkreślono w wewnętrznym komunikacie, Greszta trafia do zarządu „decyzją PKN Orlen”. Zajmuje miejsce odwołanej kilka tygodni temu Małgorzaty Skorwider.

fot. materiały prasowe Polska Press Grupy Article

Łukasz Greszta jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od ponad 18 lat związany z mediami i komunikacją. Od 2021 roku odpowiadał za stworzenie strategii rozwoju produktów online w Telewizji Polskiej - ale wcześniej był już zatrudniony w TVP na eksponowanych stanowiskach. W latach 2006-2009 pracował jako telewizyjny reporter. W 2009 roku odszedł z Telewizji Polskiej, aby wrócić w 2016 roku (po zmianie w fotelu prezesa) na stanowisko kierownika Centrum Informacji TVP.

W lutym 2020 roku - awansował na zastępcę dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej spółki, a w lipcu tego samego roku znienacka odszedł z firmy. Przeszedł wówczas do PZU, gdzie został dyrektorem do spraw relacji z mediami. Po kilku miesiącach jednak pożegnał się z ubezpieczycielem i wrócił na Woronicza (początek 2021 r.). W listopadzie br. rozstał się z TVP definitywnie.

Teraz Greszta obejmuje w zarządzie Polska Press miejsce wakujące po tym, jak pod koniec listopada (także decyzją PKN Orlen) odwołano z niego Małgorzatę Skorwider. Obecnie więc zarząd wydawcy tworzą: Stanisław Bortkiewicz (prezes), Dorota Kania, Miłosz Szulc i Łukasz Greszta. Bortkiewicz jest CEO wydawnictwa od połowy października br.

Nowa struktura w Polska Press

Także w listopadzie wydawca ogłosił nową strukturę makroregionalną. Na jej czele stanął Grzegorz Widenka - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie szefuje on też makroregionowi Zachód obejmującemu Wrocław i Zieloną Górę. Rzecznik prasowy spółki Wojciech Paczyński jest teraz krajowym koordynatorem eventów i marketingu.

Utworzono też Makroregion Zachód, który obejmuje oddziały Wrocław i Zielona Góra, wcześniej ogłoszono, że po połączeniu regionu poznańskiego i kujawsko-pomorskiego powstanie pierwszy nowy makroregion, na czele którego stanął Marek Ciesielski. Szefujący Poznaniowi Paweł Napieralski odszedł z firmy. Wydawnictwo połączyło wówczas także dwa inne oddziały - Gdańsk i Szczecin - w drugi z makroregionów. Szefuje mu Piotr Grabowski.   

Inną zmianą było odwołanie Marcina Kędryny ze stanowiska wicenaczelnego „Gazety Lubuskiej”. Kędryna - w przeszłości m.in. dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP – objął je w lipcu 2021 roku. Na początku listopada został doradcą członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Marzeny Paczuskiej.

W ub.r. Polska Press w ujęciu jednostkowym zanotowała wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Greszta nowym członkiem zarządu Polska Press. Do niedawna pracował w TVP

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Woro
Właściciel kantorów z Lublina ze średnim wykształceniem. Do tego paskudny intrygant. Ciocia z pis, posłanka Kruk, musi miec jakies kwity na Bortkiewicza, ktory stal sie patronem Greszty.
Niech dzialu hr sprawdzi jego zyciorys, te bzdury sprzed 2017 r. Nie byl zadnym dziennikarzem.
23 34
odpowiedź
User
Max
Te wszystkie nadmuchane stanowiska zawdziecza Bortkiewiczowi. Jaka strategia? Niczego nie wprowadzil. I nie skonczyl studiow. Podkrecone cv.
Dyzma.
20 34
odpowiedź
User
Anka
Ha ha ha. Dobre!!! W tym kraju każdy może zostać każdym…
17 31
odpowiedź