SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje Łukasz Lipiński, wicenaczelny „Polityki”

Zmarł Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”. Miał 51 lat.

Łukasz Lipiński, fot. "Polityka"Łukasz Lipiński, fot.

„Polityka” o śmierci Łukasza Lipińskiego poinformowała we wtorek po południu. - Dziennikarz, wnikliwy redaktor, najlepszy szef. Mąż i tata. Rok temu dowiedział się o ciężkiej chorobie. Żegnamy go z wielkim żalem i niedowierzaniem. Będzie nam go bardzo brakować - podkreślono w serwisie internetowym tygodnika.

Łukasz Lipiński w „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”

Łukasz Lipiński z „Polityką” był związany od ponad dekady. Przez pięć lat pracował w zespole Polityka Insight jako zastępca dyrektora zarządzającego i dyrektor ds. analiz. W 2018 roku został redaktorem naczelnym serwisu Polityka.pl, a od wiosny 2019 roku jako zastępca redaktora naczelnego odpowiadał za rozwój „Polityki” w obszarze cyfrowym. Przygotowywał też podcast „Temat tygodnia”.

Wcześniej Łukasz Lipiński 15 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”. Zaczął w jej gdańskim oddziale, potem był dziennikarzem działu gospodarczego oraz szefem działu zagranicznego i krajowego.

- Wielka strata dla "Polityki" i dla dzienikarstwa. I wielki żal, bo zmarł człowiek mądry i pełen uroku - napisał na platformie X Jan Hartman, felietonista tygodnika. - W tym zawodzie jest mało ludzi na takim poziomie, z taką wiedzą i kulturą. A teraz jest jeszcze mniej. Dziękuję, Łukasz. Odpoczywaj… - stwierdził Robert Feluś, były naczelny „Faktu” i „Wprost”.

- Nie wierzę, że Łukasz Lipiński nie żyje. Wspaniały redaktor, szef, kolega. W "Gazecie Wyborczej", Polityce Insight i Polityce. Strasznie smutno - napisał Wojciech Szacki z Polityki Insight. - Imponował mi kompetencją i erudycją. A przez ostatni rok - walką. Nie przegrał z chorobą, przeciwnie: wyrwał jej dla siebie co najmniej pół roku. Miał dobre życie i Miłość. Szkoda, że nie udało się ich smakować dłużej. Margit, jestem z Tobą - napisała Ewa Siedlecka z „Polityki”.

- Dziękuję za każde spotkanie, każdy uśmiech i każdą dyskusję. Za takt, kulturę i tę niebywałą radość życia, której wszyscy moglibyśmy się od Ciebie uczyć. 
Źle. Niesprawiedliwie. Za szybko. Do zobaczenia, Łukasz - stwierdziła Kamila Biedrzycka z „Super Expressu”. - Poznaliśmy się zaledwie kilka miesięcy temu i wyjątkowo dobrze nam się rozmawiało. Umawialiśmy się na kolejne spotkania. Nie zdążyliśmy. Wyrazy współczucia dla tych, którzy go znali i kochali - napisał Kamil Dziubka z Onetu.

- Był moim szefem w dziale zagranicznym GW. Doskonały dziennikarz, dobry czlowiek. Będzie Go brakować. RIP - dodał Bartosz Węglarczyk z Onetu.

- Ze smutkiem dowiedziałem się o śmierci po ciężkiej chrobowie nowotworoej Łukasza Lipińskiego z @Polityka_pl. Wiele razem spieraliśmy się przez ostatnie dwie dekady w różnych telewizjach ale nigdy nie brakowału mu kultury osobistej i taktu. Podziwiałem jego erudycję i nigdy nie zapominałem, że pochodzi z mojego ukochanego Gdańska. To tam było jego ulubione miejsce na ziemi - plaża w gdańskim Brzeźnie.  Niech odpoczywa w spokoju - stwierdził Piotr Semka z „Do Rzeczy”.