SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sąd: śmierć Łukasza Masiaka bez związku z jego pracą dziennikarską, 7 lat więzienia dla sprawcy

Sąd Okręgowy w Płocku skazał 31-letniego Bartosza N. na 7 lat pozbawienia wolności za spowodowanie w czerwcu 2015 roku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który zakończył się śmiercią dziennikarza Naszamlawa.pl Łukasza Masiaka. Sędzia ocenił, że śmierć Masiaka nie była związana z jego pracą dziennikarską.

Article

Łukasz Masiak został śmiertelnie pobity w nocy 14 czerwca 2015 roku w kręgielni w centrum Mławy. Według biegłych zmarł wskutek kopnięcia w głowę.

Podejrzewany o morderstwo Bartosz N. uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przez ponad pół roku, był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Na początku ub.r. Bartosz N. zgłosił się do Prokuratury Okręgowej w Płocku. Nie przyznał się do zabójstwa Łukasza Misiaka, twierdził, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Proces N. zaczął się w Sądzie Okręgowym w Płocku w październiku ub.r. Prokuratura, pełnomocnik wdowy po Łukaszu Masiaku i wdowa jako oskarżycielka posiłkowa domagali się dla oskarżonego 25 lat więzienia za zabójstwo. Obrona wnosiła o zmianę kwalifikacji czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć. Sąd przychylił się do wniosku obrony.

We wtorek sąd skazał Bartosza N. na 7 lat więzienia. Orzekający w sprawie sędzia stwierdził, że materiał dowodowy wskazuje, że śmierć Łukasza Masiaka nastąpiła wskutek zatargu towarzyskiego i nie miała związku z jego pracą jako dziennikarz.

Wyrok jest nieprawomocny, przysługuje od niego odwołanie do sądu apelacyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd: śmierć Łukasza Masiaka bez związku z jego pracą dziennikarską, 7 lat więzienia dla sprawcy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Snowid
Nuż querwa zabił chłopa i TYLKO SIEDEM lat! Ot Polska właśnie!
12 8
odpowiedź
User
as
Kopiąc kogoś, w tym w głowę, nie może się domyślać, że jest ryzyko zabicia człowieka? Tylko siedem lat? Pogonić takich sędziów. To skandal!!!!
12 8
odpowiedź
User
Axe
Tego sędziego może by ktoś kopnął w ten pusty baniak!
9 8
odpowiedź