SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Orbitowski z felietonami we Wprost.pl

Pisarz Łukasz Orbitowski rozpoczął współpracę z serwisem Wprost.pl (AWR Wprost). Na łamach tytułu będą ukazywać się jego komentarze na bieżące tematy.

Łukasz Orbitowski (screen: YouTube/audioteka)Article

„Podjąłem współpracę z Wprost. Moje komentarze na tematy bieżące będą ukazywały się właśnie tam. Polecam uwadze. Poczytajcie jeśli chcecie (i możecie)” - poinformował na Facebooku Łukasz Orbitowski.

Pierwszy felieton Orbitowskiego opublikowano w środę, dotyczy przywrócenia przez rząd nauki zdalnej. „Na pandemii się nie znam, ale jestem ojcem dwóch nastolatków, więc wiem trochę o dzieciach, nauce i szkole” - przyznaje pisarz.

Orbitowski jest pisarzem, autorem opowiadań i powieści z gatunku literatury grozy i fantastyki. Ma na swoim koncie tytuły takie jak „Kult”, „Exodus”, „Szczęśliwa ziemia”, „Rękopis znaleziony w gardle” czy „Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki”. W 2016 roku odebrał Paszport „Polityki” za książkę „Inna Dusza” (za tę powieść był też nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Gdynia).

Wraz z Piotrem Goćkiem prowadzi audycję „Posłowie” w Polskim Radiu 24. Na początku 2020 roku jego opowiadanie, zamieszczone w magazynie „Holistic”, stało się powodem wycofania i zmielenia nakładu wydania tego pisma.

W kwietniu 2020 roku, krótko po wybuchu epidemii, zamknięto wydanie drukowane „Wprost”, odtąd tygodnik ukazuje się tylko w wersji cyfrowej, jego numery publikowane są w piątki. Z końcem ub.r. z pismem po roku pracy pożegnał się redaktor naczelny Robert Feluś.

Jak wynika z danych Mediapanel, w grudniu ub.r. strona główna Wprost.pl miała 329,8 tys. użytkowników, co dało jej 1,11 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Orbitowski z felietonami we Wprost.pl

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Huawei
Ja noszę krzyżyk na szyi, czy mogę polemizować publicznie z papieżem? Tak jak nasi eksperci z epidiaskopu.
odpowiedź
User
Szanpans
Z prądem, z prądem, byle się załapać na frukta z SSP, póki są.
odpowiedź
User
@Huawei
Możesz.

Tytuł tego pierwszego felietonu niezbyt szczęśliwy. Jak ktoś zaczyna od "nie wiem", "nie znam się", to mam wrażenie, że dalsza lektura nie ma sensu. Bo po co marnować czas na czytanie słów kogoś, kto przyznaje, że się nie zna?
odpowiedź