SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Pilip laureatem trzeciej edycji konkursu Interii „Człowiek z pasją”

Współpracujący z magazynem „Pismo” Łukasz Pilip został zwycięzcą trzeciej edycji konkursu „Człowiek z pasją - Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza” organizowanego przez portal Interia. Cztery wyróżnienia powędrowały w ręce dziennikarzy „Przekroju”, „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Krakowskiej” oraz TVN-u.

Article

Pilip został doceniony przez jury za tekst pt. „Dom przy Zielonej”, który ukazał się w magazynie „Pismo”.  Z uwagi na sytuację epidemiczną, tegoroczną edycję konkursu rozstrzygnięto online na łamach portalu Interia.

Jury oprócz nagrody głównej przyznało także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Maria Dybcio za tekst „Eukaliptus pali Portugalię” („Przekrój”), Julia Kalęba za materiał „Między domem a bezdomnością. Historia Pawła Ileckiego” („Gazeta Krakowska”), Damian Nowicki za tekst „Głód ma twarz Jaganki” („Tygodnik Powszechny”) oraz Anna Rubaj za reportaż „Cyberprzemoc to też przemoc”(TVN).

Niezwykle miło nam poinformować, że zwycięzcą nagrody głównej w III edycji konkursu „Człowiek z pasją — nagroda...

Opublikowany przez Interia Poniedziałek, 22 czerwca 2020

To nie pierwszy sukces Łukasza Pilipa w konkursie „Człowiek z pasją”: w ub.r. dziennikarz został uhonorowany przez jury wyróżnieniem. - Naszym konkursem chcemy pokazać, że dziennikarstwo ma przyszłość. Jeżeli młodzi biorą się za tematy trudnie, próbują zrozumieć świat i wyjaśnić, co się wokół nas dzieje, i robią to dobrze, to już jest powód do optymizmu – podkreśla Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii i szef jury konkursu.

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 60 prac. Nominacje do finału uzyskało 11 z nich. Zgłoszenia mogli przysyłać autorzy, którzy w momencie publikacji tekstu nie ukończyli 30. roku życia. Prace zakwalifikowane do finału oceniło jury w składzie: Krzysztof Fijałek (Interia, przewodniczący jury), Wojciech Cegielski (Polskie Radio), Monika Góralewska (TVN), prof. Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Tomasz Jażdżyński (Gremi Media), Piotr Legutko (TVP Historia), Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Jarek Szubrycht („Gazeta Wyborcza”) Piotr Trybalski (Fotografwpodrozy.pl).

Konkurs „Człowiek z pasją” jest sposobem uhonorowania pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, wieloletniego sekretarza portalu Interia.pl, który zmarł w styczniu 2017 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Pilip laureatem trzeciej edycji konkursu Interii „Człowiek z pasją”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl