SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Wróblewski: z Grupy PGNiG na rzecznika Ministerstwa Aktywów Państwowych

Łukasz Wróblewski objął funkcję zastępca dyrektora centrum koordynacyjnego i rzecznika prasowego w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Poprzednio pracował w spółkach z Grupy PGNiG.

Łukasz Wróblewski Article

Ministerstwo Aktywów Państwowych zostało utworzone w listopadzie ub.r. wraz z powołaniem po wyborach nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Szefem tego resortu jest wicepremier Jack Sasin, a wiceministrami - Artur Soboń, Janusz Kowalski, Adam Gawęda i Maciej Małecki.

Resort odpowiada za nadzór nad zdecydowaną większością firm państwowych, z wyjątkiem m.in. spółek mediów publicznych, które nadal podlegają ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego.

Za kontakty z mediami w Ministerstwie Aktywów Państwowych odpowiada centrum koordynacyjne, w którym wicedyrektorem i jednocześnie rzecznikiem prasowym resortu jest Łukasz Wróblewski. Poprzednio przez dwa lata był zastępcą dyrektora departamentu komunikacji w Polskiej Spółce Gazownictwa należącej do Grupy PGNiG, a przedtem przez prawie rok był kierownikiem biura komunikacji i rzecznikiem prasowym w spółce PGNiG Termika.

Wcześniej Wróblewski pracował m.in. jako senior account manager w agencji ComPress, PR manager w agencji Profile i rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej. Prowadził też własną działalność w zakresie public relations, z tą branżą jest związany od prawie 20 lat.

W centrum koordynacyjnym Ministerstwa Aktywów Państwowych pracują też Danuta Ryszkowska-Grabowska i Jan Szul. Szul pracował poprzednio w Ministerstwie Energii, a Ryszkowska-Grabowska była wcześniej m.in. rzeczniczką prasową Ministerstwa Gospodarki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Wróblewski: z Grupy PGNiG na rzecznika Ministerstwa Aktywów Państwowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl