SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukaszenka tworzy kanał informacyjny Biełaruś-24

Białoruska telewizja państwowa, kontrolowana przez Aleksandra Łukaszenkę, zmienia nazwy głównych kanałów i planuje uruchomić stację informacyjną, kierowaną zarówno do Białorusinów jak i widzów z zagranicy.

Łukaszenka tworzy kanał informacyjny Biełaruś-24

Zgodnie z planami ogłoszonymi pod koniec zeszłego tygodnia, państwowe kanały telewizyjne otrzymają wspólną nazwę: Biełaruś. Od 5 listopada kanałem Biełaruś-1 stanie się dotychczasowy Kanał 1, Biełaruś-2 - dotychczasowy Kanał Ład. Telewizja planuje uruchomienie za rok Biełaruś-3, na którym pokazywane będą programy kulturalne w języku białoruskim. Jednocześnie, w miejsce dotychczasowego kanału dla zagranicy Biełaruś-TV pojawi się całodobowy kanał informacyjny Biełaruś-24.

O  projekcie stacji newsowej poinformował podczas konferencji 28 października br. redaktor naczelny kanału „Białoruś TV” Kirił Kazakou - Nasz ambitny projekt polega na tym – że chcemy stworzyć agencję informacyjną i w pewnym stopniu stać się bezpośrednim konkurentem pracującej na Białorusi agencji, która zajęła miejsce w internecie i stara się robić swoją telewizję - powiedział Kazakou. Wyraził on też nadzieję, że uda się stworzyć interesujący, dynamiczny kanał informacyjny, który będzie „opowiadać o wydarzeniach na Białorusi dla białoruskiego i zagranicznego widza”.

Zdaniem białoruskich ekspertów nowy projekt ma na celu konkurowanie z obecnymi w białoruskiej przestrzeni medialnej zagranicznymi projektami. Jednym z nich jest nadająca na terytoriom Białorusi z Polski satelitarna telewizja Biełsat, która funkcjonuje w ramach Telewizji Polskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukaszenka tworzy kanał informacyjny Biełaruś-24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl