SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Luna - lang z 2,5 mln dolarów finansowania. Pieniądze na dalszy rozwój

Polski startup Luna - lang oferujący platformę do graficznego obrazowania danych pozyskał 2,5 mln dolarów finansowania w fazie seed. Wśród inwestorów są Passion Capital, Black Pearls oraz Artur Waliszewski z Google i Kuba Filipowski, założyciel Netguru. Pozyskane przez firmę środki mają być przeznaczone na dalszy rozwój platformy Luna.

Wojciech Daniło, CEO Luna - lang Article

Luna to platforma mająca łączyć ze sobą programistów i specjalistów, takich jak analitycy czy menadżerowie, którzy korzystają z danych np. na potrzeby rozwoju biznesu.

Jak wyjaśnia firma system zapewnia dialog w czasie rzeczywistym pomiędzy zakodowanymi informacjami i obrazem w nieznanym dotychczas stopniu. Przykładowo, osoba analizująca wykresy, przetwarzając dane w tabelach, jednocześnie tworzy nowy kod dla programistów, którzy mogą dalej automatyzować cały proces. Pozwala to użytkownikom na testowanie praktycznie „od ręki” wielu hipotez, bez konieczności uczenia się programowania i umożliwia im wypracowanie w znacznie krótszym czasie optymalnych rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Uniwersalność Luny, obok możliwości dostosowania do wielu sytuacji i rodzajów działalności oraz wsparcia użytkowników o różnej specjalizacji, ma też polegać na kompatybilności z wieloma innymi językami programowania. Dzięki wykorzystaniu  technologii GraalVM, Luna może swobodnie i bez utraty szybkości działania korzystać z bibliotek w Python, R, JavaScript, C, C++, Rust, lub Javie.

Obecnie na rynku dostępna jest Luna 1.9. Tak jak wszystkie wersje systemu na desktop jest wydawana na licencji Open Source (Apache 2.0) i jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników.

Teraz poinformowano, że polski startup uzyskał w zakończonej fazie seed 2,5 mln dol. Środki od takich inwestorów jak Passion Capital, Black Pearls czy Kima Ventures. Łącznie Lunę wsparło już 5 funduszy VC oraz 5 inwestorów prywatnych, wśród nich Artur Waliszewski, regional business director w Google oraz Kuba Filipowski, założyciel Netguru.

Firma informuje, że pieniądze zebrane od inwestorów zostaną przeznaczone na dalszy rozwój platformy, nie podano jednak w tym zakresie bliższych szczegółów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Luna - lang z 2,5 mln dolarów finansowania. Pieniądze na dalszy rozwój

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl