SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak przeszli z „Gazety Wyborczej” do bloga jej byłego dziennikarza Macieja Samcika

Dziennikarze ekonomiczni Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak, poprzednio przez wiele lat związani z „Gazetą Wyborczą” (Agora) dołączyli zespołu blog Subiektywnieofinansach.pl prowadzonego przez Macieja Samcika, byłego dziennikarza „GW”.

- Od początku istnienia blogu, czyli od marca 2009 r., było to moje jednoosobowe przedsięwzięcie, przez większość czasu prowadzone na marginesie pracy dziennikarskiej w „Gazecie Wyborczej” - napisał Maciej Samcik w poniedziałek. - Od dziś „Subiektywnie o finansach” zyskuje nowe twarze. Dołączają do mnie dwaj doświadczeni dziennikarze: Maciek Bednarek oraz Ireneusz Sudak - dodał.

Maciej Bednarek z „Gazetą Wyborczą” był związany przez prawie 10 lat. Wcześniej pracował w „Gazecie Prawnej” i „BusinessWeek” oraz jako szef redakcji Comperia.pl.

- Na „Subiektywnie o finansach” Maciek będzie się zajmował poradami i interwencjami w obronie portfeli drobnych przedsiębiorców, którzy są znacznie słabiej chronieni przez prawo, niż konsumenci. Będzie porównywał produkty finansowe, pomoże Wam wybrać najlepsze konto, kartę, kredyt, ubezpieczenie lub inwestycję. Będzie monitorował zmiany w przepisach, które mają wpływ na nasze portfele. Spod jego ręki wyjdą też autorskie cykle klipów wideo - zapowiedział Maciej Samcik.

Z kolei Ireneusz Sudak w „Gazecie Wyborczej” pracował przez 10 lat, opisywał głównie rynek kapitałowy i branżę energetyczną. - Na „Subiektywnie o finansach” weźmie pod lupę nasze domowe rachunki i znajdzie sposoby na ich ograniczenie. Prześwietli oferty firm energetycznych, doradzi jak być „eko” (i sprawdzi czy to się opłaca). Pomoże mi opowiadać o inwestowaniu pieniędzy w akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne, przyjrzy się debiutom giełdowym, najciekawszym firmom na giełdowym parkiecie. Zapyta wielkich tego świata o ich portfele - wyliczył Maciej Samcik.

W „Gazecie Wyborczej” Samcik wspólnie z Bednarkiem i kilkoma innymi dziennikarzami od 2013 roku redagowali cotygodniowy dodatek „Pieniądze Ekstra”.

Maciej Samcik z „GW” pożegnał się na początku br. po 21 latach pracy. Bloga „Subiektywnie o finansach” najpierw prowadził na należącej do Agory platformie Blox.pl, natomiast ponad rok temu przeniósł pod adres Subiektywnieofinansach.pl.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 98 192 egz., o 18 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei z badania Gemius/PBI wynika, że w lutym Wyborcza.pl miała 6,12 mln realnych użytkowników i 58,45 mln odsłon, a Wyborcza.biz - 1,1 mln użytkowników i 2,33 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Maciej Bednarek i Ireneusz Sudak przeszli z „Gazety Wyborczej” do bloga jej byłego dziennikarza Macieja Samcika

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawy
Podajecie wyniki czytelnictwa GW i odwiedzalność jej witryn. A mnie by interesowało ilu czytelników ma subiektywnieofinansach.pl
odpowiedź
User
Zecer
Podajecie wyniki czytelnictwa GW i odwiedzalność jej witryn. A mnie by interesowało ilu czytelników ma subiektywnieofinansach.pl


Cześć. Mogę Ci to wyliczyć. Według Alexa_com Subiektywnie o finansach ma Rank in Poland = 3967. Jest w Polsce portal o samochodach elektrycznych, który podaje swoje wyniki oglądalności według GA, a stojąca za nim agencja szczegółowo analizuje współczynniki konkurencji i podaje bardzo drobiazgowe obliczenia. Te 3967 odpowiada mniej więcej 100-120 tysiącom uu. O ile dobrze pamiętam stosunek Google Analytics do Megapanelu, te 120 tysięcy uu miesięcznie przekłada się na 70-90 tysięcy ru.

Z kolei Similarweb_com podaje 390 tysięcy odwiedzin i 1,5 odsłony na wizytę. 1,5 odsłony sugeruje, że ludzie wpadają i wypadają, czyli niezłe pozycjonowanie i umiarkowanie interesujące treści. Te 390 tysięcy odwiedzin w tej branży przeliczałbym na 120-160 tysięcy uu.

Co nawet by się zgadzało :-)
odpowiedź