SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Danielewicz i Maciej Jaszczuk dołączają do bloga „Subiektywnie o Finansach”

Do redakcji bloga „Subiektywnie o Finansach” od sierpnia dołącza Maciej Danielewicz, były naczelny „Obserwatora Finansowego” i były szef redakcji PAP Biznes. Niedawno zespół zasilił Maciej Jaszczuk.

Article

„Cieszę się, że przyciągamy do naszego niszowego przedsięwzięcia świetnych dziennikarzy finansowych. Rosnąca popularność »Subiektywnie o Finansach« sprawia, że dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości treści wymaga coraz więcej pracy. Każdy z nowych członków teamu ma unikatowe umiejętności i kompetencje, które przyczynią się do tego, że będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać czytelnikom w ich problemach finansowych, skuteczniej doradzać im w lokowaniu oszczędności oraz dogłębniej – acz wciąż prostym i przyjaznym językiem – tłumaczyć i objaśniać coraz bardziej skomplikowany świat finansów osobistych” – mówi Maciej Samcik, twórca i szef blogu „Subiektywnie o Finansach”.

„Spora liczba projektów komercyjnych, które realizujemy, jak również długa lista nowych pomysłów na rozwój blogu, którą mamy w głowach, uzasadniają poszerzenie składu” – dodaje.

Maciej Danielewicz był współtwórcą i długoletnim redaktorem naczelnym (2005-2018) największego w Polsce serwisu informacyjnego dla inwestorów instytucjonalnych – PAP Biznes – oraz współtwórcą projektów dwóch portali informacyjnych dla rynku finansowego i kapitałowego: biznes.pap.pl oraz infostrefa.com. Przez kilka ostatnich lat był redaktorem naczelnym „Obserwatora Finansowego”. Doświadczenie dziennikarskie zdobywał w Agence France Presse.

W „Subiektywnie o Finansach” poprowadzi nowe projekty dla czytelników zainteresowanych profesjonalnymi treściami i wiedzą z zakresu inwestowania. Jego doświadczenie menedżerskie w realizacji projektów medialnych będzie niezwykle cenne dla teamu „Subiektywnie o Finansach”.

Maciej Jaszczuk o rynkach finansowych pisze od 2012 roku: najpierw dla Redakcji Ekonomicznej PAP (PAP Biznes), potem dla „Obserwatora Finansowego”. W „Subiektywnie o Finansach” zajmuje się głównie tematami dotyczącymi makroekonomii i inwestowania oszczędności, a także realizuje projekty z zakresu graficznej prezentacji danych, przedstawiając wartościowe dla inwestorów zależności w przyjaznej formie infograficznej.

Czterech Maćków

Po rozszerzeniu składu trzon blogu „Subiektywnie o finansach” tworzyć będą: Maciej Samcik (założyciel blogu i jego autor od marca 2009 roku, dziennikarz finansowy od 1997 roku), Maciej Bednarek (dziennikarz finansowy od 1999 roku, w składzie „Subiektywnie o Finansach” od maja 2018 roku - prowadzi interwencje w obronie czytelników, omawia nowe produkty bankowe, realizuje podcasty i materiały wideo) oraz Maciej Jaszczuk i Maciej Danielewicz.

Team uzupełnia sieć korespondentów regionalnych: Monika Madej (Trójmiasto), Robert Sierant (Poznań) i Michał Wachowski (Śląsk). Blog na stałe współpracuje też z ekspertami z zakresu strategii inwestycyjnych (Marcin Kuchciak), energetyki (Przemysław Ogarek) oraz ekologii i innowacji technologicznych wpływających na portfele konsumentów (Paulina Zwolenik).

„Subiektywnie o Finansach” istnieje od 2009 roku. Od pierwszego dnia jest głosem czytelników – klientów banków, firm ubezpieczeniowych, pośredników finansowych – i wspiera ich w relacjach z instytucjami finansowymi. Do 2018 roku był prowadzony samodzielnie przez Macieja Samcika (dziennikarza finansowego „Gazety Wyborczej”), a przez ostatnie cztery lata współtworzył go kolektywnie team z udziałem Maćka Bednarka oraz Irka Sudaka (niedawno powrócił do Wyborcza.biz), sukcesywnie poszerzany o kolejnych współpracowników.

W ekosystemie „Subiektywnie o Finansach” od dwóch lat funkcjonuje też blog Homodigital.pl, czyli subiektywnie o technologii, w którym ekipa dziennikarzy pod okiem Macieja Samcika (m.in. Rafał Pikuła, Karina Obara, Sylwia Błach, Monika Krupska, Tomasz Jurczak) prześwietla pułapki czyhające na konsumentów w nowym, cyfrowym świecie.

W ramach „Subiektywnie o Finansach” prężnie rośnie sekcja „Zielony portfel”, która w niedalekiej przyszłości zapewne wypączkuje jako kolejny samodzielny blog redagowany przez „Ekipę Samcika”.

Dołącz do dyskusji: Maciej Danielewicz i Maciej Jaszczuk dołączają do bloga „Subiektywnie o Finansach”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Były czytelnik
Fajny blog, niestety musiałem zrezygnować z lektury po tym, jak wzywali do segregacji sanitarnej oraz odebrania praw człowieka osobom niezaszczepionym. Dzisiaj już powoli zapominamy, niestety ja pamiętam, kto był kim.
odpowiedź