SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Knapik z "Faktów" TVN głosem warszawskiej komunikacji miejskiej

Maciej Knapik, reporter polityczny "Faktów" TVN, będzie czytał zapowiedzi przystankowe w pojazdach warszawskiej komunikacji miejskiej. Dołączą one do tekstów nagranych przez jego zmarłego rok temu ojca, lektora Tomasza Knapika.

Maciej Knapik i dyrektorka ZTM Katarzyna Strzegowska (screen: YouTube/Warszawski Transport Publiczny)Article

Tomasz Knapik był jednym z najpopularniejszych polskich lektorów filmowych i telewizyjnych. Od 1995 roku był głównym lektorem Polsatu, czytał tam większość filmów i seriali oraz zwiastuny antenowe.

W 2008 roku nagrał komunikaty głosowe emitowane w warszawskich autobusach i tramwajach. To jego głos można usłyszeć, gdy padają słowa „następny przystanek” albo „przystanek na żądanie”. Knapik zmarł 6 września ub.r.

Warszawski Transport Miejski (jego operatorem i organizatorem jest Zarząd Transportu Miejskiego) zdecydował, że po śmierci lektora nie zrezygnuje z nagranych komunikatów. Trzeba jednak było je zaktualizować, więc do współpracy zaproszono syna lektora, dziennikarza "Faktów" TVN Macieja Knapika.

Nagrano już 40 komunikatów, do frazy wypowiadanej przez Tomasza Knapika „następny przystanek” dołączone będą nazwy konkretnych przystanków nagrane przez jego syna.

Maciej Knapik nagrywa komunikaty dla miasta bezpłatnie. Porozumienie zostało podpisane do listopada. Dotyczy tramwajów i autobusów (w metrze odtwarzane są komunikaty nagrane przez Ksawerego Jasieńskiego i Macieja Gudowskiego).

- Pomysł wyszedł od Zarządu Transportu Miejskiego, z którym ojciec współpracował od 2008 roku, nagrał cztery tysiące przystanków – mówi Maciej Knapik w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - To transport, część pracowników to byli studenci mojego ojca, który pracował na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej [Tomasz Knapik z wykształcenia był elektrotechnikiem – red.] - zaznacza.

- To był pomysł ZTM, zdziwiłem się, bo wydawałoby się, że to techniczna instytucja. Ale zachowali się nie technicznie, a wzruszająco, miło i emocjonalnie. Nie miałem wahania. Mam za dużo dobrych powodów, żeby to robić. Robię to nieodpłatnie, na wyraźną prośbę, dla warszawskich tramwajów i autobusów. Sam jestem warszawiakiem przez całe życie, w kolejnym zresztą pokoleniu. Jest mi miło i przyjemnie, że mnie o to poproszono – dodaje Knapik.

Maciej Knapik od kilku lat jest reporterem "Faktów" TVN. Wcześniej pracował jako reporter w TVN24, współprowadził też w stacji program "Tak jest!".

Dołącz do dyskusji: Maciej Knapik z "Faktów" TVN głosem warszawskiej komunikacji miejskiej

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
obywatel
Ten kraj jest chory... No synek musi kontynuować tradycję rodzinną, jak rzekł niegdyś pewien polityk. To samo córcia Czubówny lektorka...ciągle mentalnie jesteśmy wschodem i tak pozostanie...
odpowiedź
User
Indie
Czasem nie dziedziczy sie geniuszu po rodzicu i czasem wypadaloby sie z tym pogodzic.
odpowiedź
User
Mordo Siuris
Ten kraj jest chory... No synek musi kontynuować tradycję rodzinną, jak rzekł niegdyś pewien polityk. To samo córcia Czubówny lektorka...ciągle mentalnie jesteśmy wschodem i tak pozostanie...


Widać że jakiś pisowiec,, zero wyższych wartości.
odpowiedź