SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska poprowadzą „Studio Polska” na żywo w TVP Info

W sobotę 30 kwietnia na antenie TVP Info zadebiutuje program na żywo „Studio Polska”, w którym widzowie obejrzą dyskusje zaproszonych do studia przedstawicieli społeczeństwa - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Prowadzącymi będą Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska.

Article

W każdym odcinku programu do studia w gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie przybędą przedstawiciele różnych grup społecznych, którzy podyskutują na bieżące tematy społeczne i polityczne w formie hyde parku, czyli bez scenariusza.

Do TVP można będzie dostać się „z ulicy”, to znaczy bez wcześniejszego zgłoszenia swojego uczestnictwa w nagraniu. Dyskusję w „Studiu Polska” moderuje duet prowadzących - Katarzyna Matuszewska, była dziennikarka „Trybuny”, oraz Maciej Pawlicki, który jednocześnie jest pomysłodawcą programu. TVP produkuje „Studio Polska” samodzielnie.

- Ideą programu jest poszukiwanie pola wspólnego. Różniąc się w wielu sprawach mamy nadzieję, że będziemy w stanie znaleźć elementy, które nas łączą - opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Pawlicki. - Każdy może przyjść i uczestniczyć w dyskusji, pod warunkiem, że chce rozmawiać, a nie przeszkadzać w rozmowie - podkreśla.

Autor „Studia Polska” zaznacza, że cykl jest prowadzony przez osoby o poglądach prawicowych i lewicowych, dlatego prowadzący również będą uczestniczyć w dyskusji. Dodatkowo Pawlicki i Matuszewska w każdym odcinku zaproszą gości, którymi będą m.in. publicyści i eksperci w danym temacie. Jednak dyskusja gości ma być dodatkiem do rozmów Polaków w studiu.

Program wystartuje w najbliższą sobotę o godz. 21.55 i potrwa około 1,5 godziny. Nie będzie przerywany reklamami, ale pojawią się w nim przerwy na krótkie serwisy informacyjne. Pierwszym tematem dyskusji będzie problem uchodźców w Europie.

Formuła „Studia Polska” ma nawiązywać do przejęcia przez „Solidarność” telewizji publicznej w 1989 roku, kiedy TVP otworzyła się na obywateli i przestała cenzurować ich wypowiedzi, a także odrzuciła skostniałe zasady z czasów stanu wojennego.

Warto dodać, że Maciej Pawlicki był autorem i prowadzącym w Jedynce cyklu „Polacy” w 2006 roku. Z kolei w TV Puls program „Studio Otwarte” w 2001 roku tworzyli Piotr Semka i Maciej Pawlicki, a prowadził go Jan Pospieszalski.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średni udział TVP Info w rynku telewizyjnym wyniósł 3,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska poprowadzą „Studio Polska” na żywo w TVP Info

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
TVP INFO.. Kompletnie mnie nie interesuje. ZERO
57 65
odpowiedź
User
marketer
to będzie kolejna porażka TVP.

A czy to nie nazywa się nepotyzm, że syn szefem TVP1 a tatuś ma program w TVP Info?
67 55
odpowiedź
User
ABC
Synulek załatwił posadkę tatusiowi. W końcu kredyt we frankach trzeba spłacać.
59 52
odpowiedź