SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w zarządach Fiberhost i Inea, nowymi prezesami Maciej Piechociński i Marta Wojciechowska

Marta Wojciechowska powołana została na stanowisko prezesa spółki Fiberhost, operatora otwartych usług światłowodowych. Maciej Piechociński został z kolei nowym prezesem sieci kablowej Inea. Zmiany wejdą w życie 1 października.

Maciej Piechociński, prezes Inea i Marta Wojciechowska, prezes FiberhostArticle

Na początku wakacji doszło do podziału operatora kablowego Inea na dwie spółki: niezależnego dostawcę usług Inea i firmę Fiberhost, która zajmuje się wszystkimi działaniami związanymi z zarządzaniem i udostępnianiem otwartych sieci światłowodowych.

Maciej Piechociński z Inea związany jest od ponad 6 lat. Od 2018 roku zajmował stanowisko strategic business unit directora i odpowiadał za strategię oraz działania komercyjne dostawcy usług Inea na rynkach B2C i B2B.

- Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono.  Chciałem też podziękować Michałowi i Piotrowi, bo dzięki nim przejmuję dziś funkcję Prezesa w organizacji, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nasz cel jest jasny: chcemy świadczyć najwyższej jakości usługi w oparciu o najnowocześniejsze technologie - mówi Maciej Piechociński, prezes spółki Inea.

Zobacz także: Kinga Podraza-Myszkowska po 13 latach przestaje być rzeczniczką Inea

Tymczasowa prezeska Fiberhost

Marta Wojciechowska obejmie czasowo funkcję prezesa spółki Fiberhost. Z grupą związana jest od blisko 12 lat. Odpowiada za całokształt spraw prawnych i regulacyjnych, human capital, compliance, audyt, zarządzanie ryzykiem, cyberbezpieczeństwo oraz EHS. Do zarządu Fiberhost powrócił także czasowo Eugeniusz Grzybek, współtwórca Inea.

- Pragnę serdecznie podziękować Michałowi oraz Piotrowi za wieloletnią współpracę. Ich zaangażowanie oraz profesjonalizm były motorem napędowym wielu pozytywnych zmian. Życzę im powodzenia w kolejnych zawodowych wyzwaniach. Fiberhost ma jasno określoną strategię, wiemy do czego dążymy i jakie są cele operatora otwartych sieci światłowodowych. Co ważne, mamy na pokładzie zespół profesjonalistów, który doskonale sobie z tym zadaniem poradzi – komentuje Marta Wojciechowska, prezes Fiberhost.

Członkowie dotychczasowego zarządu, Michał Bartkowiak oraz Piotr Sujecki złożyli rezygnację z pełnionych funkcji. Bartkowiak przez najbliższe kilka miesięcy będzie pełnił funkcję doradcy zarządu obu spółek.

- Fiberhost i Inea to przede wszystkim wspaniali ludzie, z którymi miałem przyjemność współpracować i świetny zespół, który jest zdolny do przenoszenia gór. Wiem, że pozostawiam obie firmy w doskonałej kondycji, gotowe na kolejne wyzwania. Dziękuję Januszowi Kosińskiemu i Cordowi von Lewinskiemu za zaufanie i możliwość kierowania organizacją w tym ważnym dla firmy czasie. Inea w ciągu ostatnich 6 lat zmieniła się z regionalnego operatora kablowego, w dostawcę najszybszego Internetu w Polsce, lidera rozwoju infrastruktury światłowodowej w kraju oraz hurtowego operatora otwartych sieci telekomunikacyjnych, działającego pod marką Fiberhost. Przede mną nowe wyzwania. W Fiberhost i INEA pozostają, moje koleżanki, koledzy i przyjaciele na całe życie. Dziękuję wszystkim! - stwierdził Michał Bartkowiak, były prezes Fiberhost i Inea.

Inea to dostawca Internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center. Obecna jest w segmencie klientów indywidualnych, firm, jednostek samorządowych, szkół i instytucji. Z usług INEA korzysta obecnie blisko 300 tys. klientów indywidualnych oraz prawie 3 tys. szkół. Dotychczas Inea koncentrowała się na województwie wielkopolskim.

W ub.r. wielkopolska sieć kablowa Inea osiągnęła wzrost przychodów o 20,9 proc. do 397,78 mln zł, a jej strata netto zmalała z 67,85 do 52,97 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w zarządach Fiberhost i Inea, nowymi prezesami Maciej Piechociński i Marta Wojciechowska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl