SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Szczepański w zarządzie Grupy OLX

Do zarządu polskiej spółki Grupa OLX dołączył Maciej Szczepański. Z firmą jest związany od sześciu lat, od prawie dwóch lat pełni funkcję chief legal officera OLX Group Europe.

Maciej SzczepańskiMaciej Szczepański

W zarządzie polskiej firmy Grupa OLX od jej uruchomienia w połowie 2015 roku jest Marcin Urbańczyk. Pozostali członkowie to Adam Kwieciński (od jesieni 2015 roku), Maciej Górski (od jesieni 2016 roku) i powołany niedawno Maciej Szczepański.

Maciej Szczepański najpierw w Allegro, teraz w OLX

Z koncernem OLX Maciej Szczepański jest związany od 2016 roku. Początkowo był szefem działu prawnego w polskim oddziale, a w kwietniu 2020 roku objął funkcję chief legal officera w całym OLX Group Europe.

W latach 2011-2016 Szczepański pracował w dziale prawnym Allegro, które wówczas tam samo jak OLX należało do Naspersa (koncern sprzedał Grupę Allegro jesienią 2016 roku funduszom inwestycyjnym Cinven, Permira i Mid Europa za 3,25 mld dolarów).

Maciej Szczepański ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także studia doktoranckie na tej uczelni. Jest też absolwentem europejskich studiów specjalnych w Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta, podyplomowych studiów prawa bankowego i bankowości oraz studiów Executive MBA organizowanych przez Georgia State University w Atlancie (USA) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Do Grupy OLX należą platformy ogłoszeniowe OLX.pl, otoMoto.pl, otoDom.pl i Fixly.pl.

W roku finansowym od kwietnia 2020 do marca ub.r. firma osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 6,3 proc. do 852,5 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 285,52 do 274,77 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Szczepański w zarządzie Grupy OLX

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:(
Jeśli to jego pomysł – ta ankieta która wciska się za kazdym razem nawet z tego samego IP i na tych samych ciastkach, i trudno ją zamknąć, to chyba jednak to jest zła wiadomość.
odpowiedź