SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Szozda za Roberta Brzozowskiego prezesem Unimotu

Rada Nadzorcza Unimotu powołała Macieja Szozdę na stanowisko prezesa zarządu spółki. Pełniący dotychczas tę funkcję Robert Brzozowski od 1 stycznia 2018 r. obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych.

Maciej Szozda Article

Decyzja o zmianie na stanowisku prezesa zarządu zapadła na posiedzeniu rady nadzorczej spółki 11 grudnia br.

- Zmiana w strukturach Zarządu Unimot ma swoje uzasadnienie w ambitnych planach, jakie Grupa wyznaczyła sobie na kolejne lata. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Unimot zamierza prowadzić ekspansję marki Avia nie tylko na polskim rynku paliw, ale także za granicą. Projekt Avia został bowiem bardzo dobrze przyjęty w naszym kraju, widzimy jego ogromny potencjał; do końca roku uruchomimy planowane 15 stacji paliw, a w  2018 r. zintensyfikujemy rozwój sieci - komentuje Adam Sikorski, przewodniczący rady nadzorczej Unimotu.

Dotychczasowy prezes, Robert Brzozowski wraz z początkiem roku obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlowych.

- Zmiana obowiązków pozwoli obecnemu prezesowi - Panu Robertowi Brzozowskiemu koordynować bardzo ważny program wspólnego zakupu produktów naftowych pod marką Avia i rozwijać działalność handlową Unimot na dużą, międzynarodową skalę. Jestem przekonany, że połączenie kompetencji Pana Brzozowskiego na rynku hurtowym z ogromnym doświadczeniem Pana Szozdy na rynku detalicznym stworzy najlepszy tandem w branży paliwowej w Polsce - mówi Adam Sikorski.

Maciej Szozda przez ostatnie 7 lat był wiceprezesem zarządu Grupy Lotos. W latach 2009-16 zarządzał całokształtem działalności segmentu handlu, a od 2015 r.  produkcji i handlu Grupy Lotos Wcześniej, od 2002 r. był związany z PKN Orlen, zajmując kolejno stanowiska: dyrektora biura planowania i rozwoju sieci detalicznej, dyrektora biura rozwoju sieci detalicznej - Europa, odpowiadając za zagraniczną ekspansję sieci detalicznej Orlenu oraz dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży detalicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Szozda za Roberta Brzozowskiego prezesem Unimotu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl