SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma Macieja Wąsowicza, rzecznika prasowego Tauronu, z obsługą public relations państwowych spółek węglowych

Firma należąca do Macieja Wąsowicza, od maja ub.r. rzecznika prasowego Tauron Polska Energia, podpisała w ub.r. umowy na obsługę public relations innych firm kontrolowanych przez Skarb Państwa: Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Kompanii Węglowej (przekształconej w Polską Grupę Górniczą) - ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”.

Maciej WąsowiczMaciej Wąsowicz

Maciej Wąsowicz, wcześniej dziennikarz TVP Info i TVS, dyrektorem biura komunikacji zewnętrznej i rzecznikiem prasowym Tauron Polska Energia został z początkiem maja ub.r. Do Wąsowicza należy firma News świadcząca usługi public relations.

Jak podał „Dziennik Gazeta Prawna”, na początku czerwca ub.r. News zawarła umowę z Jastrzębską Spółką Węglową na długoterminową obsługę w zakresie PR. Osoby z otoczenia JSW twierdzą, że kontrakt jest warty ok. miliona złotych, a w ub.r. News otrzymała już w ramach zlecenie ok. 180 tys. zł.

Rzeczniczka prasowa JSW poinformowała, że umowa został wypowiedziana w sierpniu ub.r. a obowiązywała tylko do listopada, a sugerowane przez „DGP” kwoty są nieprawdziwe. Umowy dotyczące takich usług są zawierane bez przetargu, na podstawie decyzji zarządu spółki.

Ponadto wiosną ub.r. Wydawnictwo Górnicze, którego głównym udziałowcem jest Kompania Węglowa (wiosną ub.r. przekształcona w Polską Grupę Górniczą) zawarło umowę z News dotyczącą wsparcia medialnego oraz komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej w trakcie tworzenia Polskiej Grupy Górniczej. Według „Dziennika Gazety Prawnej” wartość zlecenia wyniosła ok. 150 tys. zł. Rzecznik PGG podkreśla, że współpraca Wydawnictwa Górniczego z News przyniosła wymierne korzyści.

Maciej Wąsowicz w odpowiedzi na pytania „DGP” stwierdził, że jego umowa z Tauron Polska Energia nie zakazuje mu prowadzenia własnej firmy świadczącej usługi PR. Z kolei kierownictwo Tauronu poinformowało, że nie wiedziało, że rzecznik spółki prowadzi dodatkową działalność.

Dołącz do dyskusji: Firma Macieja Wąsowicza, rzecznika prasowego Tauronu, z obsługą public relations państwowych spółek węglowych

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Oj tam...w pisowskiej rodzinie zostanie... Oficjalnie się powie, że lewacy mogli przejąć obsługę albo postraszy Tuskiem...
odpowiedź
User
widz555
"Biedni" ci górnicy, kopalnie do likwidacji a tu milionik na PR dla kolegi królika.
No chyba, że wypłata dla firmy będzie w naturze, czyli w węglu ;)
odpowiedź
User
ja
I tak oto PIS wziął wszystko...
ale Pan Wąsowicz dziennikarz - już od 2014 działał w spółkach Skarbu Państwa, zatem to chyba jednak nie do końca za PISu....może zatem wszelkie akcje typu "Misiewicze" należałoby uzupełnić o napiętnowanie znacznie powszechniejszymi wąsowiczami, szłapkami, gasiuk-pichowiczami, tuscami i wszyskiej maści innymi UD-KLD-UW-PD-Demokraci-SLD-PO-.Nowoczesnymi bezpartyjmymi działaczami z "ramienia wysuniętymi na czoło"?
odpowiedź