SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP2 po jednym odcinku zawiesza „Magazyn kryminalny 997”. Fajbusiewicz: po tekście Gadowskiego nie mam złudzeń na powrót

Powracający „Magazyn kryminalny 997” po wyemitowaniu jednego odcinka spadł z anteny TVP2. Jacek Kurski przekonuje, że chodzi tylko o dwutygodniowe zawieszenie programu, by „dokonać koniecznych zmian”. Natomiast Michał Fajbusiewicz mówi portalowi Wirtualnemedia.pl: - Nie mam większych złudzeń na powrót.

Michał Fajbusiewicz Article

Program Michała Fajbusiewicza wrócił na antenę publicznej telewizji 5 października br. Nadawany miał być co czwartek, o godz. 22.40. W każdym z odcinków znaleźć się miały opisy i inscenizacje dotyczące nierozwiązanych spraw kryminalnych. - To już nie będzie ten sam program, chociaż utrzymany w tej samej formule. Zaskoczę widza tym, że niczego nie zmieniając - pokażę nową wartość - mówił nam Fajbusiewicz tuż przed premierą.

Wczoraj wyemitowany miał być drugi odcinek z jedenastu, na które opiewa umowa z TVP. Jeszcze rano TVP2 prezentowała zwiastun programu, ale po południu okazało się, że magazyn spadł z anteny. Próżno też go szukać w ramówce na czwartek 19 października.

Serwis Pudelek.pl podał, że program znika z anteny po krytycznym komentarzu Witolda Gadowskiego, który wytknął audycji PRL-owskie korzenie. Wideokomentarz Gadowskiego omówiono m.in. w serwisie internetowym Radia Maryja. Decyzję o rezygnacji z programu Fajbusiewicza miał podjąć osobiście prezes TVP Jacek Kurski.

Kurski zaprzeczył nam jednak, jakoby miał wpływ na usunięcie „Magazynu kryminalnego 997” z anteny.

- TVP oświadcza, iż nieprawdą jest, że program „997” został zdjęty z anteny. Kierownictwo TVP 2 podjęło autonomiczną decyzję o zawieszeniu emisji programu na okres najbliższych dwóch tygodni, w celu dokonania koniecznych zmian w formacie programu - informuje Wirtualnemedia.pl prezes TVP.

Innego zdania jest jednak Michał Fajbusiewicz. - Jeszcze we wtorek spędziliśmy cztery godziny w TVP, omawiając program. Kierowano różne uwagi, ale nie odniosłem wrażenia, że dzieje się coś niepokojącego - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Fajbusiewicz podkreśla, że sytuacja jest zaskakująca nie tylko z powodu nieoczekiwanego zawieszenia programu. - Umowa jest na 11 odcinków. Zrobiliśmy siedem. Nie zapłacono nam jeszcze ani złotówki. Teraz pewnie sprawa trafi do sądu, bo telewizja będzie chciała nam udowodnić, że zrobiliśmy słaby program i nie mogą go ani emitować, ani za niego zapłacić. W całej swojej 40-letniej pracy w telewizji nie spotkałem się z takim przypadkiem.

Jego zdaniem komunikat TVP o zawieszeniu „Magazynu Kryminalnego” to „zasłona dymna”. - Nikt nie powiedział mi tego oficjalnie, ale program spada po tekście Gadowskiego i po tym, jak podchwyciły go prawicowe media - pointuje.

„Magazyn kryminalny 997” emitowany jest od października 1986 roku. Fajbusiewicz- wówczas dziennikarz łódzkiego ośrodka TVP - nie od razu prowadził, chociaż od pierwszego odcinka realizował go. Do roku 1990 program prowadził płk. Jan Płócienniczak. Od 1990 do 2010 - Michał Fajbusiewicz. W 2009 roku magazyn trafił na antenę TVP Info, a potem - na krótko – z powrotem do TVP2. Ostatni „Magazyn kryminalny” nadano tam 10 grudnia 2010 roku. Od 2013 roku program pod nazwą „997 - Fajbusiewicz na tropie” nadawany był przez Polsat Play. Od 2016 - na kanale CI Polsat można było oglądać program „Całą prawda o zbrodni” z prowadzącym Michałem Fajbusiewiczem.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszych trzech kwartałach br. TVP2 zanotowała 476 553 widzów średniej oglądalności minutowej i 7,57 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP2 po jednym odcinku zawiesza „Magazyn kryminalny 997”. Fajbusiewicz: po tekście Gadowskiego nie mam złudzeń na powrót

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
PRL-owskie korzenie ma też, idąc tym tokiem rozumowania, Teleepress. I co?
odpowiedź
User
Rozbawiony
Gadowski urodził się w PRLu więc też ma takie korzenie
odpowiedź
User
Max
Brawo Witold! Jeszcze zdejmij parę innych syfów jak Koło fortuny i Sondę i TVP może zacznie patrzeć w przyszłość....
78 43
odpowiedź
User
Marek
Fajbusiewicz a o Gnieźnie pamiętasz?:)
34 21
odpowiedź
User
Gama
A czy Witold Gadowski nie ma PRLowskich korzeni?? Kiedy on się urodził? Do jakiej szkoły chodził? Jego rodzice na emigracji żyli? W San Escobar? Poza tym wieloletnie skłonności do kieliszka nie przykryje się stylizowanymi fotkami w białej koszuli czy filiżankami. Nie ma co oszukiwać.
odpowiedź