SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Niemczuk dyrektorką finansową polskiego oddziału Microsoft

Z początkiem lipca Magdalena Niemczuk dołączyła do zarządu polskiego oddziału Microsoft jako nowa dyrektor finansowa (CFO).

Magdalena Niemczuk (fot. materiały prasowe)Article

Wcześniej dyrektor finansową polskiego oddziału Microsoftu była Dominika Świerczyńska, ale w komunikacie brak informacji o jej losach. Spytaliśmy o to Joannę Dudę, senior PR specialist z Open-up. W piątek nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

„Cieszę się z możliwości powrotu do polskiego oddziału Microsoft i bliską współpracę z lokalnym zarządem, który stoi przed ambitnym wyzwaniem realizacji strategii rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Wierzę, że wnosząc doświadczenie zdobyte w międzynarodowych strukturach Microsoft będę także w stanie przyczynić się do zwiększenia udziałów chmury Microsoft w polskim krajobrazie technologicznym. Jesteśmy w momencie, w którym technologie odgrywają kluczową rolę w tworzeniu nowoczesnej strategii, przywództwa i procesów biznesowych. Dlatego tym bardziej cieszę się, że pracuję w firmie, która wytycza na tym polu nowe szlaki” – powiedziała Magdalena Niemczuk, CFO Microsoft w Polsce.

Wcześniej Magdalena Niemczuk pracowała w regionalnych strukturach Microsoft, zajmując m.in. stanowisko CEE Area Investment Finance Manager. Od momentu dołączenia do Microsoft w 2008 roku, pełniła szereg funkcji finansowych, zarówno w polskim oddziale, jak i w centrali firmy, w tym na stanowisku kontroler biznesowej, liderki odpowiedzialnej za planowanie i analizę finansową (FP&A) oraz menedżerki ds. inwestycji. Jako CEE Area Finance Controller, Magdalena Niemczuk kierowała zespołem Central Finance Controlling i była odpowiedzialna za analizę wydatków i inwestycji firmy.

Przed dołączeniem do Microsoft Niemczuk pracowała m.in. w zespole finansowym w EuroNet i KPGM. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz członkinią ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Niemczuk dyrektorką finansową polskiego oddziału Microsoft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl