SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Ogórek chce przeprosin od Kingi Rusin za wpis na Instagramie

Po tym, jak Kinga Rusin w swoim wpisie w social mediach odniosła się do sytuacji związanej z wciąż odkładaną decyzją o koncesji dla TVN24, krytykując ostro obecną władzę, głos zabrała publicystka TVP Info Magdalena Ogórek. Zagroziła, że jeśli Rusin jej nie przeprosi, wyśle jej pozew.

Magdalena Ogórek, fot. akpaArticle

W miniony piątek Kinga Rusin, była prowadząca program „Dzień dobry TVN”, opublikowała w mediach społecznościowych wpis odnoszący się do tego, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie podjęła uchwały w sprawie koncesji dla telewizji TVN24 i TVN oraz do projektu ustawy nazywanej „Lex TVN”. Nie szczędziła słów krytyki pod adresem obecnej władzy”.

- Pisowscy czynownicy i reżimowe kreatury: Jakimowicze i Ogórki, aż się ślinią z podniecenia patrząc na atak na TVN. Mówią publicznie o dziennikarzach wolnych mediów per „szmaciarze” i zarzucają im przyjmowanie srebrników od „obcego kapitału”. Marzy im się PRL, marzy im się polska Białoruś bez wolnych mediów - stwierdziła Rusin.

- Wasze niedoczekanie, funkcjonariusze opłacani z naszych, podatników, pieniędzy! Nie uda się wam zniszczyć niezależnego dziennikarstwa i przejąć niezależnej telewizji! TVN nie przestanie nadawać i żaden pachołek władzy nie poprowadzi ani Uwagi ani Faktów! A koniec dyktatury ciemniaków, kłamców i przestępców nadejdzie szybciej niż myślicie! Wydawało wam się, że wszystko możecie i każdy wał przejdzie. Że skoro wyrządziliście już tyle zła i podłości, zniszczyliście już Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy, a Unia ciągle z wami „gada”, to możecie „jechać dalej”! - dodała prezenterka TVN

- I tak pojawił się wasz mokry sen, żeby sobie w ogóle to wszystko przejąć. Po prostu, któregoś dnia, postanowiliście ukraść największemu mocarstwu jego największą inwestycję w Polsce. Tak na rympał, w środku wakacji, gdy cały świat na to patrzy!” - napisała dziennikarka - zaznaczyła Rusin.

 

Ogórek o przeprosinach od Rusin: ma czas do jutra

Kilka godzin później do wpisu Kingi Rusin na Twitterze odniosła się Magdalena Ogórek, prowadząca m.in. program „W kontrze” w TVP Info. Postraszyła dziennikarkę TVN sądem.

„Przekażcie Kindze Rusin, że ma czas do jutra, by przeprosić za swoje oszczerstwa - nie wypowiedziałam słów, które mi przypisała. Jeśli tego nie zrobi, w poniedziałek dostanie pozew”.

Jakimowicz do TVN: „szmaciarze”

W ubiegłym tygodniu związany z TVP Jarosław Jakimowicz ostro skomentował na swoim Instagramie sytuację związaną z brakiem decyzji KRRiT co do dalszego nadawania TVN24. "Spieszcie się szmaciarze zadawać pytania" - napisał. Komentarz umieścił w kontekście programu "Uwaga!", w którym sugerowano, że jest winien gwałtu. W lipcu KRRiT odrzuciła wniosek Jakimowicza o ukaranie stacji TVN za ten materiał.

Jakimowicz zamieścił na swoim koncie na Instagramie zdjęcie z fanpage'a "Tygodnika NIE". Redakcja, często publikująca w social mediach mocno satyryczne treści, na swoim Instastories opublikowała kilka kolaży, na których twarze polityków PiS i pracowników TVP wklejono na plansze popularnych programów TVN. Wśród nich, Jarosława Jakimowicza pokazano jako gospodarza interwencyjnego programu "Uwaga".

Do tej satyry odniósł się właśnie w środę Jarosław Jakimowicz, który prowadzi wraz z Magdaleną Ogórek weekendowy program „W kontrze”, a także (od listopada ub. roku) wydania „Pytania na Śniadanie Ekstra”. Jest też stałym gościem w programie Michała Rachonia - „Jedziemy”. "(…) domyślacie się Państwo ,że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto 💪 ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA.. (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał Jakimowicz.

Sejm zajmie się Lex TVN w sierpniu

We wtorek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt ustawy nazywanej „Lex TVN”, autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Sejm zajmie się nim na posiedzeniu, które rozpocznie się 11 sierpnia. Do tego czasu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie ponownie głosować nad przedłużeniem koncesji TVN24. Najwcześniej Krajowa Rada może ponownie zebrać się 12 sierpnia. Dotychczasowe głosowania KRRiT nad koncesją TVN24 nie przyniosły rozstrzygnięcia. Tydzień temu na posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dwa razy głosowano w sprawie dalszej koncesji dla TVN24. Za przedłużeniem koncesji był tylko szef KRRiT Witold Kołodziejski - troje członków było za nieprzyznaniem (Teresa Bochwic, Janusz Kawecki, Andrzej Sabatowski), Elżbieta Więcławska-Sauk wstrzymała się od głosu. Rada podejmuje uchwałę większością 4/5 głosów.

Zmiany w ustawie o rtv

Na początku lipca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w którym wskazano, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest Marek Suski (PiS).

Dołącz do dyskusji: Magdalena Ogórek chce przeprosin od Kingi Rusin za wpis na Instagramie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kolop
Ogródek niech sama przeprosi TVN razem Holecka i Adamczyk
odpowiedź
User
Jukol
Nie lubię tej baby oglądać ogórek ona się nie zna telewizji
odpowiedź
User
Kuba
A ty głupia blondyna nie powinniście przeprosić jako pierwsi że swinskim blondynem i krzakiem wyszczekanym na wizji jakimowiczem co wy nie musicie przepraszać a od kogoś przeprosin się domagasz ty pustak a ura bura telewizyjny to zwykłą wulgarna palą do lania i możecie się oburącz sprawy zakładać procesy hujesy a z miła chęcią bym sprawdził czy ten nieudacznik aktorski jest taki wyszczrkany jak nie ma kamer i fleszow bo chętnie mu udowodnię kim jest i gdzie jego miejsce pisowskie pacholy
odpowiedź