SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Rigamonti z Nagrodą im. Dariusza Fikusa za wywiady w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Tegoroczną Nagrodę im. Dariusza Fikusa otrzymała Magdalena Rigamonti z „Dziennika Gazety Prawnej”. Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa przyznano natomiast Dominice Kozłowskiej ze „Znaku”, a Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska otrzymali Leszek Baj, Vadim Makarenko i Piotr Skwirowski z „Gazety Wyborczej”.

Magdalena Rigamonti, fot, Anna MikoszArticle

Magdalena Rigamonti została nagrodzona za trzy wywiady zamieszczone w ub.r. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”: dwa z Tomaszem Zimochem („Stan wojenny”, „Dzwonili politycy. Nie dam im się zagarnąć”) oraz z Marcinem Wolskim („Zasady są jasne - wygrała ta partia i morda w kubeł”).

Do nagrody nominowani też byli Donata Subbotko z „Gazety Wyborczej” (za wywiady „Bezczelny jestem trochę” i „Jestem Polakiem, znaczy jestem coś wart”), Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski z „Newsweek Polska” (za tekst „Klimat Ziobry”) oraz Zbigniew Parafianowicz z „Dziennika Gazety Prawnej” (za artykuł „Tupolewizm na pokładzie embraera”).

Z kolei Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa otrzymała Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”. Wyróżniono ją za odświeżenie i wzbogacenie formuły pisma, nawiązanie do najlepszych jego tradycji z jednoczesnym otwarciem na młodych autorów i odważne podejście do poruszanych tematów.

O przyznaniu obu nagród zdecydowała kapituła, w której są Jerzy Baczyński („Polityka”), Bogusław Chrabota („Rzeczpospolita”), Łukasz Fikus (syn Dariusza Fikusa), Krzysztof Jedlak („Dziennik Gazeta Prawna”), Marcin Lewicki (Press Club Polska), Piotr Mucharski („Tygodnik Powszechny”), Paweł Siennicki („Polska The Times”) i Rafał Zakrzewski („Gazeta Wyborcza”).

Z kolei Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska otrzymali Leszek Baj, Vadim Makarenko i Piotr Skwirowski za cykl publikacji w „Gazecie Wyborczej” o efektach międzynarodowego śledztwa dziennikarskiego w sprawie tzw. Panama papers, jednej z największych afer podatkowych w historii. Nominowani do tej nagrody byli też Anna Popiołek z „Gazety Wyborczej” za cykl tekstów o polisach ubezpieczeniowych oraz Mateusz Gawin z Bankier.pl za publikacje na temat zawiłości produktów bankowych i ubezpieczeniowych.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Rigamonti z Nagrodą im. Dariusza Fikusa za wywiady w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan J.
Magdalenie Ogórek należała się ta nagroda. Hańba!
odpowiedź
User
aab
gratulacje!!!
odpowiedź
User
kl
Brawo dla Magdy, brawo dla "DGP"! No i dla Zbyszka oczywiście też :)
odpowiedź