SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kara za „Magię nagości”. Nadawca odwołał się do sądu

Grupa Kino Polska TV odwołała się od listopadowej decyzji przewodniczącego KRRiT o ukaraniu stacji Zoom TV za emisję jednego z odcinków programu „Magia nagości. Polska”. Prezes Kino Polska TV Bogusław Kisielewski ubolewa nad podejściem regulatora do tego formatu.

Beata Olga Kowalska, gospodyni „Magia nagości. Polska 3”; fot. Krystian SzczęsnyArticle

W listopadzie 2022 r. szef KRRiT Maciej Świrski nałożył na nadawcę Zoom TV 40 tys. zł kary za emisję 22 listopada 2022 o 23.02 odcinka pierwszej serii polskiej „Magii nagości”. Zdaniem regulatora audycja naruszyła art. 18 ust.1 Ustawy o radiofonii i telewizji.

- My się konsekwentnie odwołujemy od kar nałożonych za „Magię nagości” – powiedziała na konferencji wynikowej Katarzyna Woźnicka, członkini zarządu Kino Polska TV, pytana o to, czy spółka złożyła odwołanie w tej sprawie.

- Szkoda, że mamy takie podejście nadzorcy rynkowego. Ten format jest prezentowany we wszystkich krajach Europy, a tylko u nas jest problemem - skomentował Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

To nie pierwsza kara za emisję „Magię nagości”. Poprzedni szef KRRiT Witold Kołodziejski w sierpniu 2021 r. ukarał Kino Polska TV grzywną w wysokości 20 tys. za emisję we wrześniu w 2020 r. na antenie Zoom TV jednego z odcinków brytyjskiej wersji „Magii nagości”.

Jak informowaliśmy w listopadzie ub.r., nadawca od tamtej grzywny także się odwołał, a sąd pierwszej instancji w lutym ub.r. uchylił nałożoną karę. Sprawa się jednak nie zakończyła, bo KRRiT złożyła apelację.

 

Zoom TV nie kręci kolejnej edycji "Magii nagości"

Dotąd Zoom TV wyprodukował trzy serie polskiej wersji „Magii nagości”. Pierwszą edycję pokazano premierowo jesienią 2021 r., drugą - wiosną 2022 r., a trzecią - jesienią 2023 r. Na razie nie ma planów realizacji kolejnej serii programu.

Stacja codziennie nadaje jednak powtórki poprzednich sezonów polskiej wersji, jak i wersje formatu z różnych krajów Europy (m.in. fińską, norweską czy duńską). Program emitowany jest po godz. 23.00, zwykle kanał pokazuje po trzy różne odcinki każdego dnia.

Show „Magia nagości. Polska” jest oparty na brytyjskim formacie „Naked Attraction” produkcji Studia Lambert, które jest częścią All3Media. Dotychczas lokalne wersje projektu powstały w takich krajach, jak: Dania, Finlandia, Norwegia, Niemcy, Rosja i Włochy.

Dołącz do dyskusji: Kara za „Magię nagości”. Nadawca odwołał się do sądu

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
toya
"Ten format jest prezentowany we wszystkich krajach Europy, a tylko u nas jest problemem"

Co to za argument? - Skoro inni taplają się w tym błotku, to my też musimy?!
pfuj
odpowiedź
User
lol
"Ten format jest prezentowany we wszystkich krajach Europy, a tylko u nas jest problemem"

Co to za argument? - Skoro inni taplają się w tym błotku, to my też musimy?!
pfuj


nie musisz, zmień kanał na inne błotko
odpowiedź
User
Telewidz
To najgłupszy program jaki stworzono.A pretensjonalna dwojga imion prowadząca beznadziejna.
odpowiedź