SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magnus Djaba globalnym CEO w Saatchi&Saatchi, odchodzi Robert Senior

Magnus Djaba, CEO Saatchi&Saatchi Fallon w Wielkiej Brytanii, został powołany na stanowisko globalnego CEO agencji Saatchi&Saatchi, należącej do Publicis Communications. Zastąpi Roberta Seniora.

Magnus Djaba Article

Magnus Djaba będzie zarządzać siecią Saatchi&Saatchi we współpracy z Kate Stanners, worldwide chief creative officer i prezes oraz Davidem Hackworthy, worldwide chief strategy officer. Pod jego opieką znajdzie się 130 biur agencji na świecie i 6,5 tys. pracowników.

Magnus Djaba na stanowisku globalnego CEO Saatchi&Saatchi zastępuje Roberta Seniora, który zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Senior poinformował, że nie odchodzi do innej firmy - chce się skupić na realizacji własnych osobistych pasji i ambicji. Przez kolejne trzy miesiące będzie nadal pracować dla Saatchi&Saatchi jako doradca strategiczny. Będzie bezpośrednio współpracować z Arthurem Sadoun'em, CEO Publicis Communications.

W związku z rezygnacją Roberta Seniora, Justin Billingsley, chief operations officer w Publicis Communications Europe przejmie dotychczasowe obowiązki Seniora w Publicis Communications w Wielkiej Brytanii, głównie te związane z zarządzaniem agencjami Saatchi&Saatchi, Leo Burnett i Publicis Worldwide.

Magnus Djaba będzie łączyć nowe obowiązki z dotychczasowymi. Agencją Saatchi&Saatchi w Londynie kieruje od 2011 roku. Udało mu się doprowadzić do wzrostu biznesu agencji o 50 proc. poprzez utrzymanie dotychczasowych klientów, jak i pozyskanie nowych budżetów m.in. EE, HSBC, Direct Line i ASDA.

Robert Senior stanowisko globalnego CEO Saatchi&Saatchi objął w 2015 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magnus Djaba globalnym CEO w Saatchi&Saatchi, odchodzi Robert Senior

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl