SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Mała kawa" Wojciecha Manna w radiu Nowy Świat. Swoje audycje będą także mieli Sosnowski, Michalik, Grabowski czy Fisz

Internetowe radio Nowy Świat rozpocznie nadawanie 10 lipca br. Na antenie pojawi się m.in. Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski czy Eliza Michalik. Nie zabraknie także artystów jak Krzysztof „Grabaż” Grabowski, Kuba Badach, Wojciech Waglewski czy jego syn Bartosz 'Fisz' Waglewski.

Article

W ubiegłym tygodniu twórcy radia Nowy Świat ogłaszali, że zapowiadana data startu – 26 czerwca – ulegnie zmianie z powodu zakażenia koronawirusem jednego ze współpracowników. Ostatecznie rozgłośnia wystartuje w piątek, 10 lipca br.

W ramówce pojawią się audycje muzyczne, jak i publicystyczne. W rozmowie z nami redaktor naczelna stacji podkreślała, że w radiu nie będą pojawiać się politycy, a na bieżące tematy będą się wypowiadać jedynie eksperci.

Z ramówki udostępnionej przez jednego z twórców stacji wynika, że nie zabraknie także autorskich audycji muzycznych (od 14.00 do 16.00). Na antenie pojawią się wtedy Krzysztof Grabowski z programem „Muzyka bardzo poważna”, Wojciech Mann z „Mała kawa” (jego syn i manager poinformował nas, że prawdopodobnie Mann będzie mieć trzy programy w ramówce), Jan Chojnacki z „Dzieci bluesa” oraz Zbigniew Zamachowski z „Zamach na dzisiejszą muzę” (zapowiadał już wcześniej, że będzie opowiadał o filmie i świecie kultury).

Popołudniowe pasmo w Nowym Świecie - od 16.00 do 19.00 poprowadzi Michał Porycki, a wydawcą będzie Ksenia Maćczak.

Radio bez polityków

Swoje muzyczne audycje autorskie w wieczornym paśmie (19.00 – 21.00) będą mieć również: Jan Chojnacki (z programem „Rumień zdumień”); znani z Trójki Wojciech Waglewski i jego syn Bartosz 'Fisz' Waglewski z audycją „Wagle”; Kuba Badach z „Badafonia” oraz Marek Napiórkowski z „Napiór w eterze”. W wieczornym programie między 21.00 a 22.00 „Punkt widzenia” pojawi się wymiennie: Jerzy Sosnowski, Katarzyna Kasia i prawdopodobnie Marek Zając.

W rozmowie z nami Jerzy Sosnowski zdradza, że w „Punkcie widzenia” nie będzie żadnych polityków, a jedynie eksperci. Pierwszy program będzie 13 lipca, tematem będą złe emocje. W studiu pojawi się ksiądz Andrzej Luter oraz psychoterapeutka Małgorzata Liszyk-Kozłowska. W wakacje Sosnowski będzie prowadzić program dwa razy w tygodniu, a wraz z wejściem jesiennej ramówki – raz w tygodniu. W soboty o godzinie 15.00 do 16.00 pojawi się także z audycją o tematyce historycznej „100-lecie dziwów”. W każdym odcinku mowa będzie o wydarzeniu z XX wieku oraz nadawana będzie muzyka, która była obecna w tamtym czasie w radiu lub była powszechnie znana. Pierwszym gościem będzie dziennikarz sportowy i komentator Stefan Szczepłek.

Swoje audycje będą mieć też finaliści przesłuchań w ramach poszukiwania „młodych talentów” w Radiu Nowy Świat: Karol Berger, Maciej Jankowski, Krzysztof Sacha, Mateusz Andruszkiewicz.

W stacji znajdą swoje miejsce także: Jakub Jędras, Marcin Kydryński, Michał Nogaś (będzie miał swoją audycję o książkach) oraz Beata Grabarczyk. Dziennikarka przekazała nam, że będzie prowadziła w poniedziałki i środy „Nowy Świt”, czyli poranne pasmo od godziny 6.00. Natomiast w soboty będzie można usłyszeć ją o 12.00 w „Deliberacji” - w podsumowaniu tygodnia, formuła zakłada omówienie najważniejszych wydarzeń ostatnich dni wspólnie z gośćmi. Z kolei Tomasza Ławnickiego będzie można usłyszeć w serwisach informacyjnych, podobnie jak Agnieszkę Drozd. Poranki o bieżących tematach politycznych będzie prowadzić także Klaudiusz Slezak (niedawno odszedł z Polsat News).

Michalik o emocjach

Eliza Michalik pierwszą audycję będzie mieć w niedzielę 12 lipca o 17.00. W programie „W głębi duszy” będzie rozmawiać na tematy emocji i psychologii. Zaprosi twórców ze świata kultury, nauki czy mediów. Poprowadzi także drugi format – krótkie rozmowy na bieżące tematy polityki z ekspertami.

Swój program będzie mieć również Tomasz Raczek - „Raczek Movie” o tematyce filmowej. Na antenie będzie obecny od 12 lipca w każdą niedzielę o godzinie 13.00.

Radio „Nowy Świat” utworzyła spółka Ratujmy Trójkę - prezesem zarządu jest Piotr Jedliński, a członkami Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są: Jan Chojnacki, Magdalena Jethon, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Finansowanie radia „Nowy Świat” ma opierać się wyłącznie o crowdfunding. Reklamy mają być brane pod uwagę jedynie wtedy, kiedy wpłaty od patronów nie będą utrzymywać się na wystarczającym poziomie, pozwalającym sfinansować projekt w całości. Potrzebna kwota to 250 tys. złotych miesięcznie. Do tej pory udało się zebrać ponad 1,8 mln złotych. Zadeklarowana kwota wsparcia to 650 tys. zł miesięcznie, w sumie inicjatywę wsparło prawie 25 tys. patronów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc., a tygodniowy - 91,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Najchętniej słuchaną stacją niezmiennie było RMF FM, a sieć Eska wyprzedziła Jedynkę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Mała kawa" Wojciecha Manna w radiu Nowy Świat. Swoje audycje będą także mieli Sosnowski, Michalik, Grabowski czy Fisz

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jchuuuu
Fajnie, że audycje Manna i Fisza będą z napisami, żeby zrozumieć co mówią.
odpowiedź
User
Fun
Nie mogę się doczekać. Nic w eterze nie dzieje się ciekawego.
40 54
odpowiedź
User
LG
acha, Eliza Michalik, no to ja podziękuję
odpowiedź