SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mała Yulia z Ukrainy obiecuje tacie naukę w Polsce. Kampania Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Agencja Grey Group Poland oraz Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyły kampanię, która ma na celu pokazać, że wojna za wschodnią granicą wciąż trwa, na miasta spadają rakiety, a miliony Ukraińców z dnia na dzień tracą swoje domy i rozstają się z bliskimi.

Article

Od początku wojny do Polski trafiły miliony uchodźców. Polskie społeczeństwo wykazało niezwykłą solidarność i otwartość, przyjmując przyjeżdżających pod własny dach, zapewniając im schronienie i poczucie bezpieczeństwa. W ostatnim czasie jednak zaczęło pojawiać się coraz więcej głosów obojętności wobec uciekających przed wojną.

Kilkuletnia Yulia rozmawia z tatą będącym na froncie

Kampania pokazuje sytuację w Ukrainie z perspektywy kilkuletniej Yulii, która mimo młodego wieku, doświadczyła już wiele. Po wybuchu wojny dziewczynka musiała opuścić swój dom, rozstać się z Tatą i wyjechać do Polski. Yulia zaczęła chodzić do szkoły, coraz lepiej mówić po polsku, a nawet zaprzyjaźniła się z rówieśnikami. Niemniej jednak jej życie wciąż jest pełne tęsknoty i strachu o tatę. Właśnie zaczął się 9 miesiąc wojny. Yulia podczas przejmującej rozmowy z tatą obiecuje mu, że będzie starać się uczyć, rozwijać i cieszyć się dalej swoim życiem. W tym momencie rozmowa zostaje nagle przerwana.

- Na przykładzie tej krótkiej opowieści o Yulii, chcemy przypomnieć, że każdego dnia pada wiele podobnych obietnic, dziesiątki tysięcy dzieci i ich rodzin potrzebują wsparcia, a wraz z zimą i kolejnymi atakami tych potrzeb przybywa. Dlatego warto pamiętać, że każdy z nas może pomóc i że liczy się każda wpłata. – komentuje Wojtek Wilk, prezes Fundacji PCPM.

Za ideę kreatywną i realizację kampanii odpowiada agencja Grey Group Poland. Spot został wyprodukowany przez studio Film Produkcja. Reżyserem filmu z udziałem małej Yulii jest Tomasz Knittel, operatorem Mateusz Dziekoński, autorem zdjęć na potrzeby kampanii - Karol Grygoruk.

Dołącz do dyskusji: Mała Yulia z Ukrainy obiecuje tacie naukę w Polsce. Kampania Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
123
Wlasnie na Polske tez spadla rakieta i mamy zabitych dwoch Polakow A wystrzelona rakieta pochodzi z rak ukrainskich ,bo Zelenski chce wszelkimi silami wciagnac Polske w wojne. To jemu na tym zalezy.
Przestac wspierac ukraine.
3 4
odpowiedź
User
rampampam
Wlasnie na Polske tez spadla rakieta i mamy zabitych dwoch Polakow A wystrzelona rakieta pochodzi z rak ukrainskich ,bo Zelenski chce wszelkimi silami wciagnac Polske w wojne. To jemu na tym zalezy.
Przestac wspierac ukraine.

Precz, śmierdząca onuco. Parszywa g.nido, udław się tymi rublami, które zarabiasz w tak haniebny sposób.
0 3
odpowiedź
User
Znawca tematów
USA, NATO, Zachód - same onuce. Wszyscy oprócz Zelenskiego twierdzą, że rakieta była ukraińska. O przeprosiny nie ma sensu pytać, jeśli Ukraińcy nawet przyznać się nie potrafią, a zamiast tego próbują Polskę wciągnąć do wojny. Jak tam ukrofile? Oczy się otworzyły chociaż trochę? Widzieliście wczoraj ukraińskie nagłówki "Polska przystępuje do wojny", "Polska uderzy na Białoruś"?
0 0
odpowiedź