SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Bujara nową szefową „Gazety Stołecznej”, w rzeszowskiej „GW” zastąpi ją Magdalena Mach

Małgorzata Bujara, redaktor naczelna rzeszowskiego dodatku „Gazety Wyborczej” (Agora) od początku lipca będzie szefową „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl. - Chcę poszerzyć grono cyfrowych prenumeratorów, to najważniejsze zadanie, jakie sobie stawiam - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bujara. Jej miejsce w rzeszowskiej redakcji „GW” zajmie Magdalena Mach.

Od lewej: Małgorzata Bujara i Magdalena MachArticle

Bujara zastąpi w „Gazecie Stołecznej” Aleksandrę Sobczak, która od maja br. kieruje serwisem Wyborcza.pl po tym, jak z pożegnał się z nim Zbigniew Pendel. Od końca maja Sobczak zajmuje się m.in. koordynacją cyklu wydawniczego internetowego serwisu „Gazety Wyborczej”, zarządzaniem pracą wydawców i dziennikarzy dyżurnych, a także nadzorem nad publikacjami na stronie głównej portalu i na stronach artykułowych. Jej obowiązki w „Stołecznej” przejęli zastępcy - Edyta Różańska i Jakub Chełmiński. Wydawca w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreślał jednak tymczasowość tej sytuacji.

Wydawca „GW”, Jerzy Wójcik podkreśla, że powołanie Bujary to początek zmian mających na celu wzmocnienie stołecznego dodatku na rynku prasy i mediów cyfrowych. - Unikalna sieć serwisów lokalnych to jeden z motorów wzrostu liczby subskrybentów cyfrowych „Wyborczej". Szczególną rolę odgrywa w niej redakcja „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, przygotowująca treści dla ponad 5 milionów osób mieszkających w jej bezpośrednim zasięgu. Po zmianach personalnych, wkrótce podejmiemy kolejne działania, które doprowadzą do dalszego wzmacniania „Wyborczej” na rynku warszawskim - informuje Wójcik.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nowa szefowa „Gazety Stołecznej” podkreśla, że ma świadomość oczekiwań wydawcy dziennika. - Najważniejszym zadaniem, który czeka mnie i całą redakcję to stałe poszerzanie grona cyfrowych prenumeratorów. Gwarancją realizacji tego celu będzie tworzenie świetnych jakościowo, ekskluzywnych treści, stały kontakt z czytelnikami, reagowanie na ich sygnały i oczekiwania, a także newsowość. Pozycja na rynku, zespół świetnych reporterów i redaktorów powinien doprowadzić „Gazetę Stołeczną" do umocnienia pozycji lidera wśród oddziałów lokalnych „Gazety Wyborczej" - podkreśla.

Małgorzata Bujara związana jest „Gazetą Wyborczą" od 1997 r. - od samego początku z jej rzeszowskim wydaniem. Zaczynała jako dziennikarka działu miejskiego, specjalizowała się także w tematyce gospodarczej; obecnie najbliższe są jej tematy polityczne. W styczniu 2017 r. została redaktor naczelną „Gazety Wyborczej Rzeszów". Wcześniej – przez kilka lat – pełniła funkcję wiceszefowej tej redakcji. Z wykształcenia jest polonistką. Jej zastępcami pozostają Edyta Różańska i Jakub Chełmiński.

- Gosia to zdolna reporterka, doświadczona redaktorka, a także skuteczna menedżerka. Prowadzona przez nią redakcja w Rzeszowie świetnie relacjonowała tematy z Podkarpacia i osiągała bardzo dobre wyniki, m.in. w zakresie prenumerat cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w „Gazecie Stołecznej” - ocenia Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej".

Obowiązki szefowej rzeszowskiego wydania dziennika obejmie Magdalena Mach, która ostatnio odpowiadała za rozwój serwisu Rzeszow.Wyborcza.pl. Z tamtejszą redakcją związana jest od 22 lat, od ponad 20 lat redaguje także lokalny magazyn „Co Jest Grane 24". Z wykształcenia jest muzykologiem. - To dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, świetnie zorientowana w tematach z Rzeszowa i regionu podkarpackiego, mocno zaangażowana w rozwój redakcji w internecie - ocenia Chrzan.

Z danych ZKDP wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 85 974 egz., o 11 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal Wyborcza.pl w marcu br. zanotował 7,56 mln realnych użytkowników i 67,47 mln odsłon, wobec 6,15 mln użytkowników i 61,32 mln odsłon rok wcześniej (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Bujara nową szefową „Gazety Stołecznej”, w rzeszowskiej „GW” zastąpi ją Magdalena Mach

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Kobiety Gaziety uroda nie grzesza.
odpowiedź
User
Kate
Brzmi to jak aszdziennik 😂
odpowiedź
User
danuta b.
"Pozycja na rynku, zespół świetnych reporterów i redaktorów powinien doprowadzić „Gazetę Stołeczną" do umocnienia pozycji lidera wśród oddziałów lokalnych „Gazety Wyborczej" - podkreśla Jarosław Wójcik, wydawca GW. To rzeczywiście bardzo ambitne zadanie. Czy naprawdę zmiana naczelnej ma służyć by Stołeczna była jeszcze lepsza względem innych oddziałow GW np. z Kielc czy Płocka? :) Czy ktoś z biura prasowego zarządu Agory czyta te złote myśli tego gościa.
odpowiedź