SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małgorzata Bujara nową szefową „Gazety Stołecznej”, w rzeszowskiej „GW” zastąpi ją Magdalena Mach

Małgorzata Bujara, redaktor naczelna rzeszowskiego dodatku „Gazety Wyborczej” (Agora) od początku lipca będzie szefową „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl. - Chcę poszerzyć grono cyfrowych prenumeratorów, to najważniejsze zadanie, jakie sobie stawiam - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bujara. Jej miejsce w rzeszowskiej redakcji „GW” zajmie Magdalena Mach.

Od lewej: Małgorzata Bujara i Magdalena Mach Article

Bujara zastąpi w „Gazecie Stołecznej” Aleksandrę Sobczak, która od maja br. kieruje serwisem Wyborcza.pl po tym, jak z pożegnał się z nim Zbigniew Pendel. Od końca maja Sobczak zajmuje się m.in. koordynacją cyklu wydawniczego internetowego serwisu „Gazety Wyborczej”, zarządzaniem pracą wydawców i dziennikarzy dyżurnych, a także nadzorem nad publikacjami na stronie głównej portalu i na stronach artykułowych. Jej obowiązki w „Stołecznej” przejęli zastępcy - Edyta Różańska i Jakub Chełmiński. Wydawca w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreślał jednak tymczasowość tej sytuacji.

Wydawca „GW”, Jerzy Wójcik podkreśla, że powołanie Bujary to początek zmian mających na celu wzmocnienie stołecznego dodatku na rynku prasy i mediów cyfrowych. - Unikalna sieć serwisów lokalnych to jeden z motorów wzrostu liczby subskrybentów cyfrowych „Wyborczej". Szczególną rolę odgrywa w niej redakcja „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, przygotowująca treści dla ponad 5 milionów osób mieszkających w jej bezpośrednim zasięgu. Po zmianach personalnych, wkrótce podejmiemy kolejne działania, które doprowadzą do dalszego wzmacniania „Wyborczej” na rynku warszawskim - informuje Wójcik.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nowa szefowa „Gazety Stołecznej” podkreśla, że ma świadomość oczekiwań wydawcy dziennika. - Najważniejszym zadaniem, który czeka mnie i całą redakcję to stałe poszerzanie grona cyfrowych prenumeratorów. Gwarancją realizacji tego celu będzie tworzenie świetnych jakościowo, ekskluzywnych treści, stały kontakt z czytelnikami, reagowanie na ich sygnały i oczekiwania, a także newsowość. Pozycja na rynku, zespół świetnych reporterów i redaktorów powinien doprowadzić „Gazetę Stołeczną" do umocnienia pozycji lidera wśród oddziałów lokalnych „Gazety Wyborczej" - podkreśla.

Małgorzata Bujara związana jest „Gazetą Wyborczą" od 1997 r. - od samego początku z jej rzeszowskim wydaniem. Zaczynała jako dziennikarka działu miejskiego, specjalizowała się także w tematyce gospodarczej; obecnie najbliższe są jej tematy polityczne. W styczniu 2017 r. została redaktor naczelną „Gazety Wyborczej Rzeszów". Wcześniej – przez kilka lat – pełniła funkcję wiceszefowej tej redakcji. Z wykształcenia jest polonistką. Jej zastępcami pozostają Edyta Różańska i Jakub Chełmiński.

- Gosia to zdolna reporterka, doświadczona redaktorka, a także skuteczna menedżerka. Prowadzona przez nią redakcja w Rzeszowie świetnie relacjonowała tematy z Podkarpacia i osiągała bardzo dobre wyniki, m.in. w zakresie prenumerat cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w „Gazecie Stołecznej” - ocenia Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej".

Obowiązki szefowej rzeszowskiego wydania dziennika obejmie Magdalena Mach, która ostatnio odpowiadała za rozwój serwisu Rzeszow.Wyborcza.pl. Z tamtejszą redakcją związana jest od 22 lat, od ponad 20 lat redaguje także lokalny magazyn „Co Jest Grane 24". Z wykształcenia jest muzykologiem. - To dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, świetnie zorientowana w tematach z Rzeszowa i regionu podkarpackiego, mocno zaangażowana w rozwój redakcji w internecie - ocenia Chrzan.

Z danych ZKDP wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 85 974 egz., o 11 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast portal Wyborcza.pl w marcu br. zanotował 7,56 mln realnych użytkowników i 67,47 mln odsłon, wobec 6,15 mln użytkowników i 61,32 mln odsłon rok wcześniej (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Bujara nową szefową „Gazety Stołecznej”, w rzeszowskiej „GW” zastąpi ją Magdalena Mach

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Kobiety Gaziety uroda nie grzesza.
13 10
odpowiedź
User
Kate
Brzmi to jak aszdziennik 😂
13 1
odpowiedź
User
danuta b.
"Pozycja na rynku, zespół świetnych reporterów i redaktorów powinien doprowadzić „Gazetę Stołeczną" do umocnienia pozycji lidera wśród oddziałów lokalnych „Gazety Wyborczej" - podkreśla Jarosław Wójcik, wydawca GW. To rzeczywiście bardzo ambitne zadanie. Czy naprawdę zmiana naczelnej ma służyć by Stołeczna była jeszcze lepsza względem innych oddziałow GW np. z Kielc czy Płocka? :) Czy ktoś z biura prasowego zarządu Agory czyta te złote myśli tego gościa.
20 0
odpowiedź
User
Er
Ale powiedzcie ze to jest żart. Nie wierzę ze postanowiono do Stołecznej ściągnąć panią z Rzeszowa. Dotychczas takie rzeczy tylko w PiS
10 4
odpowiedź
User
Zer
Bardzo eskimoski wygląd ma ta Pani
6 8
odpowiedź