SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Była doradczyni zarządu TVP we władzach spółki zależnej Grupy Lotos

Od ponad dwóch lat w radzie nadzorczej litewskiej spółki zależnej Grupy Lotos jest Małgorzata Raczyńska - do niedawna doradczyni zarządu Telewizji Polskiej, od kilku lat prowadząca audycje w Polskim Radiu. Gościła w nich m.in. prezesów Grupy Lotos i Orlenu, publiczny nadawca tego nie komentuje.

Małgorzata Raczyńska, fot. screen z youtube'aArticle

Według ustaleń Onetu Małgorzata Raczyńska do rady nadzorczej spółki Lotos Geonafta została powołana w maju 2020 roku. To jedna z trzech działających na Litwie spółek zależnych Grupy Lotos, kontrolowanej przez Skarb Państwa.

W ostatnich miesiącach Onet bezskutecznie starał się potwierdzić tę informację w Grupie Lotos i uzyskać uzasadnienie nominacji dla Małgorzaty Raczyńskiej, z wykształcenia polonistki. Na pytania nie odpowiedziała też sama Raczyńska.

Małgorzata Raczyńska w PR24 rozmawiała z prezesami Lotosu i Orlenu

Od połowy 2017 roku Małgorzata Raczyńska współpracuje z Polskim Radiem. Początkowo miała cotygodniowy program „Nieznani znani” w Jedynce, a od lipca 2018 roku prowadzi audycję „Sztuka słuchania”, emitowaną w niedziele w Polskim Radiu 24. Przeprowadza w niej wywiady niej przede wszystkim z politykami obozu rządzącego oraz przedstawicielami państwowych instytucji i firm.

Onet zauważył, że w sierpniu 2020 roku Małgorzata Raczyńska rozmawiała z ówczesnym prezesem Grupy Lotos Pawłem Majewskim, a od połowy 2020 roku trzykrotnie z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem. W połowie 2020 roku Orlen zapowiedział przejęcie Grupy Orlen, a na początku br. ogłosił szereg umów spełniających warunki zaradcze postawione przez Komisję Europejską (chodzi m.in. o sprzedaż węgierskiemu MOL-owi ponad 400 stacji Lotos). Obajtek zapowiedział niedawno, że fuzja z Grupą Lotos zostanie sfinalizowana na przełomie lipca i sierpnia.

Z kolei w lutym br. Małgorzata Raczyńska przeprowadziła wywiad z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.

Polskie Radio nie odpowiedziało na pytania Onetu, czy zostało poinformowane o stanowisku Małgorzaty Raczyńskiej w spółce zależnej Grupy Lotos i czy dostrzega w tym konflikt interesów.

Raczyńska doradzała zarządowi TVP

Małgorzata Raczyńska od 2016 roku do kwietnia br. była doradczynią zarządu Telewizji Polskiej (prezesem od 2016 roku jest Jacek Kurski, a w zarządzie od ponad dwóch lat jest też Mateusz Matyszkowicz). Jesienią 2016 roku bez powodzenia startowała w konkursie na prezesa TVP.

Z telewizją publiczną Raczyńska była już związana w latach 2006-2008, była - z kilkumiesięczną przerwą - dyrektorem TVP1 (za prezesury Bronisława Wildsteina i Andrzeja Urbańskiego). W 2011 roku bez powodzenia startowała z listy PiS w wyborach do Sejmu. Potem współpracowała z telewizją internetową tej partii oraz prowadziła swój kanał youtube’owy „Według Raczyńskiej”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Była zaprzyjaźniona z matką Lecha i Jarosława Kaczyńskich. - Cieszę się zawsze, kiedy mogę z nią porozmawiać. Każdy, kto poznał panią Jadwigę, wie, o czym mówię. Z sympatią i szacunkiem odnoszę się także do panów Kaczyńskich - powiedziała „Życiu Warszawy” w połowie 2006 roku.

Dołącz do dyskusji: Była doradczyni zarządu TVP we władzach spółki zależnej Grupy Lotos

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
T.
Co za patologia!
odpowiedź
User
Stefan
Standardy w mediach publicznych jak na białorusi, czy w rosji.
odpowiedź
User
patka
Kolejny raz szukanie sensacji. Kobieta ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi spółkami, zatem nie rozumiem całego ambarasu.
odpowiedź