SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Mamy klimat” - Małgorzata Kożuchowska w akcji promującej fotowoltaikę (wideo)

Ruszyła kampania pod hasłem „Mamy klimat” zachęcająca do instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych. Akcję - z udziałem aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej - organizują Ministerstwo Klimatu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PKO Bank Polski.

Article

Celem kampanii jest budowanie świadomości możliwości płynących z wykorzystania energii odnawialnej w polskich domach jednorodzinnych oraz rozwijanie naszego rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Organizatorzy akcji podkreślają, że Ministerstwo Klimatu i NFOŚiGW od 30 sierpnia ub.r. realizują rządowy program „Mój Prąd”, w ramach którego przeznaczono miliard zł na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych o mocy 2-10 kW. Do programu zgłosiło się już ponad 73 tys. Polaków, którzy zainstalowali panele o łączne mocy 408 MW.

„Mój Prąd” został też zintegrowany z innym rządowym programem „Czyste Powietrze” (budżet 103 mld zł na wymianę tzw. kopciuchów i termomodernizację domów jednorodzinnych). Od 15 maja potencjalni beneficjenci „Czystego Powietrza” mogą uzyskać dotację również na montaż instalacji fotowoltaicznej, bez konieczności składania dwóch osobnych wniosków.

 

W kampanii występuje aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Akcja jest realizowana od 1 czerwca, obejmuje telewizję oraz internet.

Dołącz do dyskusji: „Mamy klimat” - Małgorzata Kożuchowska w akcji promującej fotowoltaikę (wideo)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Really
Mnie nie zachęca ...
odpowiedź
User
Derek
Czy ktoś wie co to za piosenka w tle?
odpowiedź
User
zenada
Jak się ma kredyt do spłacenia to trudno wybrzydzać;-)
odpowiedź