SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Holding Palikota chce w pierwszym kwartale 2022 roku zadebiutować na NewConnect, Wojewódzki akcjonariuszem

Manufaktura Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota planuje pierwszą publiczną ofertę (IPO) na pierwszy kwartał 2022 roku. Akcje mają pojawić się na NewConnect, a jednym z akcjonariuszy spółki będzie Kuba Wojewódzki.

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki podczas niedawnej rozmowy na Kanale Sportowym zapowiedział debiut na giełdzie spółki Przyjazne Państwo. „Chociażby nasza spółka, gdzie niedługo debiutujemy na giełdzie z Januszem Palikotem i Tomkiem Czechowskim, wyceniona na gigantyczne pieniądze. Znaczy pieniądze, które uczynią mnie, myślę, że dwa pokolenia do przodu człowiekiem niezależnym” - mówił Wojewódzki.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych nie ma aktualnie procedowanego dokumentu informacyjnego na NewConnect ani prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina idzie na giełdę

Jak się okazuje, to jednak nie Przyjazne Państwo będzie debiutować na giełdzie. - Publiczną emisję akcji i debiut na rynku NewConnect planuje Manufaktura Piwa Wódki i Wina - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl członek jej zarządu, Tomasz Nietubyć. - MPWiW tworzy holding alkoholowy, w którego skład wejdzie spółka Przyjazne Państwo (jej akcjonariuszem jest Kuba Wojewódzki). Przejęcie następuje w drodze emisji akcji przez MPWiW skierowanej do akcjonariuszy Przyjazne Państwo i przeniesieniu majątku tego podmiotu na MPWiW. Tym samym Kuba Wojewódzki stanie się akcjonariuszem MPWiW, jak i inni akcjonariusze PP - zaznacza.

- Obecnie finalizowana jest budowa docelowej struktury holdingu, o których będziemy publicznie informować tak w Memorandum, jak i planowanych na najbliższy czas publikacjach. Manufaktura Piwa Wódki i Wina zakłada, że do IPO dojdzie w I kwartale 2022 roku - dodaje Nietubyć.

Nietubyć podczas konferencji w ramach „GPW Innovation Day” mówił, że wycena spółki to ok. 300 mln zł, a po około dziewięciu miesiącach od debiutu planowane jest przeniesienie na rynek główny GPW. Pod koniec 2022 roku kapitalizacja spółki ma wzrosnąć do 500-600 mln zł, a w 2025 roku może osiągnąć wartość 1 mld zł.

Prezesem MPWiW jest były polityk i przedsiębiorca Janusz Palikot. Wprowadzenie swoich spółek na giełdę zapowiadał już w marcu br. - miało to wtedy nastąpić na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku, nie wiadomo jednak było, czy chodzi o główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych czy NewConnect.

W skład Grupy MPWiW wchodzą m.in. Tenczyńska Okovita, Przyjazne Państwo czy BUH Distillery.

Dołącz do dyskusji: Holding Palikota chce w pierwszym kwartale 2022 roku zadebiutować na NewConnect, Wojewódzki akcjonariuszem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yty
coz fani wsadzania Polskiej flagi w psia sztuczna kupe plus zabaw sztucznym dildo na konferencji prasowej moze kupia ten belkot
odpowiedź
User
Helmut Klopp
To jakieś czosnkowe towarzystwo.
odpowiedź