SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Holding Palikota chce w pierwszym kwartale 2022 roku zadebiutować na NewConnect, Wojewódzki akcjonariuszem

Manufaktura Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota planuje pierwszą publiczną ofertę (IPO) na pierwszy kwartał 2022 roku. Akcje mają pojawić się na NewConnect, a jednym z akcjonariuszy spółki będzie Kuba Wojewódzki.

Kuba WojewódzkiArticle

Kuba Wojewódzki podczas niedawnej rozmowy na Kanale Sportowym zapowiedział debiut na giełdzie spółki Przyjazne Państwo. „Chociażby nasza spółka, gdzie niedługo debiutujemy na giełdzie z Januszem Palikotem i Tomkiem Czechowskim, wyceniona na gigantyczne pieniądze. Znaczy pieniądze, które uczynią mnie, myślę, że dwa pokolenia do przodu człowiekiem niezależnym” - mówił Wojewódzki.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych nie ma aktualnie procedowanego dokumentu informacyjnego na NewConnect ani prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina idzie na giełdę

Jak się okazuje, to jednak nie Przyjazne Państwo będzie debiutować na giełdzie. - Publiczną emisję akcji i debiut na rynku NewConnect planuje Manufaktura Piwa Wódki i Wina - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl członek jej zarządu, Tomasz Nietubyć. - MPWiW tworzy holding alkoholowy, w którego skład wejdzie spółka Przyjazne Państwo (jej akcjonariuszem jest Kuba Wojewódzki). Przejęcie następuje w drodze emisji akcji przez MPWiW skierowanej do akcjonariuszy Przyjazne Państwo i przeniesieniu majątku tego podmiotu na MPWiW. Tym samym Kuba Wojewódzki stanie się akcjonariuszem MPWiW, jak i inni akcjonariusze PP - zaznacza.

- Obecnie finalizowana jest budowa docelowej struktury holdingu, o których będziemy publicznie informować tak w Memorandum, jak i planowanych na najbliższy czas publikacjach. Manufaktura Piwa Wódki i Wina zakłada, że do IPO dojdzie w I kwartale 2022 roku - dodaje Nietubyć.

Nietubyć podczas konferencji w ramach „GPW Innovation Day” mówił, że wycena spółki to ok. 300 mln zł, a po około dziewięciu miesiącach od debiutu planowane jest przeniesienie na rynek główny GPW. Pod koniec 2022 roku kapitalizacja spółki ma wzrosnąć do 500-600 mln zł, a w 2025 roku może osiągnąć wartość 1 mld zł.

Prezesem MPWiW jest były polityk i przedsiębiorca Janusz Palikot. Wprowadzenie swoich spółek na giełdę zapowiadał już w marcu br. - miało to wtedy nastąpić na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku, nie wiadomo jednak było, czy chodzi o główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych czy NewConnect.

W skład Grupy MPWiW wchodzą m.in. Tenczyńska Okovita, Przyjazne Państwo czy BUH Distillery.

Dołącz do dyskusji: Holding Palikota chce w pierwszym kwartale 2022 roku zadebiutować na NewConnect, Wojewódzki akcjonariuszem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
To jakieś czosnkowe towarzystwo.
odpowiedź