SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adexon z nową mapą polskiego rynku reklamy internetowej. „Największe zmiany wśród wydawców”

Sieć reklamy Adexon opublikowała najnowszą mapę rynku reklamy internetowej - zestawienie reklamodawców i wydawców zajmujących się działalnością promocyjną w internecie.

Article

Przygotowana przez Adexon mapa jest wydawana raz w roku, a pierwsza edycja zestawienia powstała w 2013 r. Według zapowiedzi autorów spis podmiotów działających w internecie będzie na bieżąco aktualizowany. Mapa ma obrazować zmiany, jakie zachodzą na polskim rynku reklamowym oraz porządkować często skomplikowany i pełen wzajemnych zależności świat reklamy on-line.

Grafika jest podzielona na dwie sekcje: wydawców i reklamodawców. W dziale wydawców znajduje się dwadzieścia największych podmiotów. Część reklamodawców została podzielona na mniejsze grupy: DMP, Agencje, Demand Slide Platforms, Sieci Reklamowe, Agency Trading Desks, Trading Desks, Adexchanges, SSP &YieldOptimiser oraz Narzędzia.

- Zmiany zachodzące na rynku reklamy on-line są z roku na rok intensywniejsze. Pojawiają się nowe podmioty, inne się zmieniają bądź specjalizują. Najliczniejsze zmiany możemy zaobserwować wśród wydawców, ponieważ w dużej mierze wpłynęły na nie fuzje największych podmiotów - tak zmiany w najnowszym wydaniu mapy ocenia krotko w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Anna Kacprzyk, digital team leader w Adexon.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adexon z nową mapą polskiego rynku reklamy internetowej. „Największe zmiany wśród wydawców”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Po co Adexon robi mapę, w która ma tyle błędów?
9 8
odpowiedź
User
Youtube
Dlaczego piracki serwis Youtube jest pierwszy na liście wydawców?
11 8
odpowiedź
User
Obserwator
Po co Adexon robi mapę, w która ma tyle błędów?

zeby zmieniać rzeczywistość ;), IAB ma swoją mapę a adexon swoją, pełną błędów i nierzetelną...
9 8
odpowiedź
User
Iks
Gazeta.pl to według Adexon wydawca?
8 8
odpowiedź