SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mapy Google z opcją dla pasażerów PKP Intercity

Google i PKP Intercity uruchomiły usługę, dzięki której użytkownicy będą mogli szybko i wygodnie wyszukać dogodne połączenia i zaplanować podróż pociągiem. - Serwis będzie uzupełniany na bieżąco o dodatkowe dane - mówi serwisowi Wirtualnemedia.pl Beata Czemerajda z PKP Intercity.

Article

W aplikacji Mapy Google pojawiła się dodatkowa funkcja w zakładce „Wyznacz trasę”. Z listy dostępnych opcji należy wybrać transport kolejowy, a następnie określić początek i cel podróży. Na ekranie pojawi się trasa połączenia kolejowego, a obok mapy dodatkowe informacje - między innymi czas przejazdu, lista dostępnych pociągów wraz z godzinami odjazdów, są także dane na temat cen biletów.

Na razie do dyspozycji użytkowników są połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity - Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe. - Na Mapach Google pojawi się niemal 300 połączeń, które każdego dnia realizuje PKP Intercity. W ten sposób jesteśmy największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, którego pociągi są oznaczone na Mapach Google - wyjaśnia w komunikacie Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Według zapowiedzi dalsza współpraca Google i Intercity doprowadzi do tego, że w Mapach Google widocznych będzie ok. 10 tys. km tras kolejowych, prawie 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez Intercity. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy użytkownicy otrzymają te informacje w pełnym zakresie. - System uzupełniany jest na bieżąco - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Beata Czemerajda z PKP Intercity. - Nasza oferta jest również modyfikowana wraz z wdrażaniem korekt rozkładu. Najbliższa korekta będzie wdrożona 15 marca br.

Serwis Mapy Google jest dostępny w wersji przeglądarkowej oraz jako aplikacja mobilna na tablety i smartfony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mapy Google z opcją dla pasażerów PKP Intercity

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl