SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Kusy p.o. dyrektora radiowej Jedynki

Pełniącym obowiązki dyrektora - redaktora naczelnego Programu I Polskiego Radia został Marcin Kusy. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Kamińską, która pod koniec grudnia została wiceprezesem spółki.

Zarząd Polskiego Radia 8 stycznia 2020 roku podjął uchwałę w sprawie powierzenia obowiązków dyrektora-redaktora naczelnego Programu Pierwszego w Polskim Radiu Marcinowi Kusemu.

Kusy zastąpi dotychczasową dyrektor Jedynki Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską, która pod koniec grudnia 2019 roku została decyzją Rady Mediów Narodowych powołana na członka zarządu publicznej rozgłośni. Prezesem pozostaje Andrzej Rogoyski.

Do tej pory Marcin Kusy był wicedyrektorem Jedynki, a w październiku 2018 roku został szefem muzycznym stacji. Prowadzi m.in. „Muzyczną Jedynkę”, ale także akcje specjalne, koncerty czy wydarzenia organizowane przez Polskie Radio – m.in. był jednym z prowadzących ubiegłoroczne „Lato z Radiem”.

Zanim trafił do Polskiego Radia pracował w Grupie ZPR Media, Radiu Kolor i Radiu Warszawa Praga. Kusy pochodzi z Lublina.

W okresie od września do listopada 2019 roku udział Jedynki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat spadł o 0,5 pkt. proc. do 5,7 proc.

W 2018 roku Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec 2018 roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Marcin Kusy p.o. dyrektora radiowej Jedynki

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
\°ㄥ˚\
M Kusy pełniący obowiązki dyrektora Jedynki , za chwilę ja zatopi .Jak swoje radio Korona dla Polon! szwedzkiej prowadził z Jabłonny , po trzech miesiącach padło i zamknął radio .Na Jedynke ma kasę państwowa ale słuchalność spadnie.
odpowiedź
User
sonia
O matko i córko!!!!!!
odpowiedź
User
Ester
Gdy w Polsce wróci normalność, trzeba będzie powołać specjalną komisję, przed którą będzie musiało stanąć wielu dziennikarzy i wytłumaczyć się z tego, co robili w minionych latach
odpowiedź