SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Maj opuszcza OS3. Tomasz Pruszczyński: doprowadził do gigantycznej straty

Po tym jak Marcin Maj, prezes agencji OS3 i Grupy OS3 poinformował, że po 15 latach rozstaje się z tymi firmami, by podjąć nowe wyzwania w agencji H2O Creative, głos publicznie zabrał Tomasz Pruszczyński, jeden z założycieli OS3. Zarzucił odchodzącemu prezesowi doprowadzenie firmy "do gigantycznej straty".

Marcin Maj Article

We wtorek agencja Grupa OS3 - do której należą agencje OS3, Media Republic, Ostryga, Mobilego, Wydaje.pl i Faster&Better - poinformowała, że po 15 latach z firmy odchodzi Marcin Maj, obecnie prezes Grupy i m.in. agencji OS3. Swoje obowiązki będzie pełnić do końca kwietnia br., a potem zastąpi go na stanowisku CEO David Meister. Po odejściu z OS3 Marcin Maj ma dołączyć do agencji H2O Creative jako wspólnik - obok Michała Tomaszuka. Jednocześnie agencja ta postanowiła „wyjść” ze struktur Grupy OS3 i funkcjonować ponownie jako niezależny podmiot (została rzekomo przejęta przez OS3 w połowie ub.r.).

Marcin Maj w rozmowie z Wirtualnemedia.pl - wyjaśniając powody rozstania - powiedział, że OS3 jest teraz w najlepszym możliwym momencie. - Momencie do którego dążyłem odkąd zostałem prezesem. To agencja o stabilnej i ugruntowanej pozycji rynkowej, z silnym zapleczem kreatywnym i kompetencyjnym. Czuję, że spełniłem swoją misję i jestem pewien, że agencja dalej będzie doskonale sobie radzić, bez względu na moją obecność. Podjęta przeze mnie decyzja jest w pełni przemyślana i dojrzewała we mnie już od jakiegoś czasu. Wiem, że dla mnie przyszedł moment, by zmierzyć się z kolejnymi, ciekawymi wyzwaniami - powiedział nam Maj.

Niedługo po publikacji tej informacji głos zabrał Tomasz Pruszczyński, jeden z założycieli OS3 i mniejszościowy udziałowiec Grupy OS3 .

W opublikowanym na Wirtualnemedia.pl oświadczeniu napisał: „Artykuł mija się w 100 proc. z prawdą. Marcin Maj będąc prezesem OS3 doprowadził w niej do gigantycznej straty i teraz próbuje uciec przed konsekwencjami. Coś czuję, że to będzie dobry serial kryminalny. Jestem współzałożycielem, mniejszościowym udziałowcem OS3 i żałuję bardzo, że Marcin Maj okazał się nie kapitanem tego statku, tylko szczurem pokładowym. Inni wspólnicy starają się ratować ten okręt i mam nadzieję że im się to uda. Poza tym H2O nigdy nie było w strukturach kapitałowych OS3. To kolejna z wielu manipulacji Marcina Maja”. Oświadczenie to zamieścił również na swoim profilu na Facebooku.

- Najnowsze wyniki finansowe OS3 będą znane na najbliższej radzie nadzorczej za tydzień, ale to co teraz podaje do mediów Marcin Maj to nieprawda, dlatego zareagowałem - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Pruszczyński.

Poprosiliśmy Tomasza Pruszczyńskiego o rozwinięcie zwłaszcza kwestii związanej z wynikami finansowymi Grupy OS3. Odesłał nas do informacji Krajowego Rejestru Sądowego. Tam jednak ostatnie dane, do których można dotrzeć dotyczą 2014 roku.

Według nich OS3 Group SA zamknęła rok 2014: przychodami netto ze sprzedaży w kwocie 518 406,06 zł i stratą ze sprzedaży w wysokości 197 609,04 zł. Spółka miała też stratę z działalności operacyjnej w wysokości 212 183,47 zł i stratę netto na poziomie 1 021 225,90 zł.

OS3 Group SA została zarejestrowana w KRS w 2011 roku. Wtedy jej prezesem był Damian Rutkowski, Marcin Maj natomiast pełnił funkcję członka zarządu.

W lutym 2014 roku Damiana Rutkowskiego na stanowisku prezesa zastąpił Krzysztof Wiśniewski, Rutkowski został członkiem zarządu. Rok później w lipcu Marcin Maj został powołany na prezesa spółki, odwołano z zarządu Wiśniewskiego i Rutkowskiego, a powołano na jego członka Monikę Kwiatkowską. Według informacji KRS taki skład zarządu spółka ma do dziś.

Z kolei agencja OS3 (w KRS zarejestrowana w 2004 roku) miała w 2014 roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości 8 534 836,01 zł i zysk ze sprzedaży na poziomie 351 606,57 zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 453 285,61 zł, a zysk netto 440 165,38 zł.

W zarządzie agencji w momencie jej rejestracji w KRS zasiadali Tomasz Pruszczyński jako prezes i Marcin Maj jako członek. W lutym 2010 roku Tomasza Pruszczyńskiego zastąpił na stanowisku prezesa Damian Rutkowski. Trzy lata później, w październiku z zarządu odwołano Marcina Maja, który w sierpniu 2014 roku został prezesem firmy. Wg KRS obecnie zarząd firmy tworzą Marcin Maj jako prezes oraz Paweł Jędrak i Elżbieta Nowak jako członkowie.

Marcin Maj poproszony przez nas o ustosunkowanie się do zarzutów Tomasza Pruszczyńskiego nie odpowiedział wczoraj na nasze pytanie. Dział public relations OS3 przysłał do naszej redakcji krótkie oświadczenie w tej sprawie: „Komentarze Pana Tomasza Pruszczyńskiego to jego prywatne opinie. Oficjalne stanowisko agencji OS3, jak i większościowego udziałowca, dotyczące kwestii odejścia Marcina Maja oraz wyjścia z grupy agencji H2O Creative, zostało przedstawione w przesłanym dzisiaj komunikacie prasowym. Informacje w nim zawarte są niezmiennie obowiązujące.”

Tomasz Pruszczyński zarzucił Marcinowi Majowi również to, że nieprawdziwą jest informacja, że agencja H2O Creative wychodzi obecnie ze struktur Grupy OS3. Pruszczyński twierdzi, że nigdy OS3 nie zostało jej udziałowcem.
Informacja o jej przejęciu została podana przez OS3 w czerwcu ub.r. Wówczas w komunikacie poinformowano, że transakcja została sfinalizowana.

Tymczasem z danych dostępnych w KRS wynika, że wśród obecnych i poprzednich udziałowców i wspólników H2O Creative nie ma ani agencji OS3, ani Grupy OS3 (wymienieni są natomiast: Grzegorz Chojnacki, Sylwia Krajewska, Jan Łukasiak, Miłosz Pacek, Przemysław Turski i Michał Tomaszuk).

Marcin Maj w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, przy okazji wyjaśniania decyzji o odejściu z OS3 zapewnił, że agencje H2O Creative i OS3 będą nadal ze sobą współpracować. Firmy w drugiej połowie marca rozpoczęły wspólnie obsługę reklamową marki Frugo (FoodCare).

Agencja OS3 w ostatnich miesiącach pozyskała kilku nowych klientów m.in. markę Opel, przedłużyła umowę z Unileverem na obsługę marki Knorr, rozpoczęła obsługę Bdsklep.pl.

Większościowym udziałowcem Grupy OS3 jest fundusz WSI Capital.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Maj opuszcza OS3. Tomasz Pruszczyński: doprowadził do gigantycznej straty

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Życzliwy Piotr
Na przyszłość w zakresie tworzenia wizerunku agencji - więcej pracowników, mniej (jakiegokolwiek) prezesa. Czekamy na nowe OS3.
47 12
odpowiedź
User
John
Maj to mitoman, fajnie prezentuje ale "biznes" robi jak to mówią "relacyjny":-))))
54 10
odpowiedź
User
Zainteresowany
Bardzo dobrze że to wypłynęło. Jakbym był pracownikiem, podwykonawcą, klientem OS3 / H2O to chciałbym znać prawdę, a nie lukrowane komunikaty PR jak to jest wspaniale i jak się wszyscy kochają.
42 10
odpowiedź
User
pavv
Korporacyjna gadka. Zrobili se strukturę jakby brudną forsę prali, a robić nie ma komu!
29 10
odpowiedź
User
Anka S.
Oj, Pawel Jedrak nie pracuje już kilka miesiecy w agencji. Straty też są skrzętnie ukrywane. Od dawna wiadomo, że OS3 dryfuje. Ni wspominając już o wewnetrznych kwasach, konspiracjach i oczywiście mega rotacji pracowników! "Powiększanie działów" to ładne nazywanie zmian personalnych.
33 10
odpowiedź