SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Meller nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

Od 16 listopada Marcin Meller zostanie nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski. Nie będzie już współpracować z "Newsweekiem" (Ringier Axel Springer Polska), ale nadal będzie prowadzącym "Drugie Śniadanie Mistrzów" w TVN24.

O zmianie szefa serwisu poinformowano pracowników Wirtualnej Polski w czwartek rano podczas spotkania internetowego z zarządem. Przed południem firma potwierdziła to w komunikacie prasowym.

- Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej - mówi Marcin Meller.

- Doświadczenie Marcina, jego reporterska pasja i publicystyczne zacięcie, pozwolą nam jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania odbiorców i dostarczać im jakościowe, różnorodne treści. W ten sposób chcemy nie tylko wzmocnić naszą pozycję lidera na rynku portali informacyjnych, ale także stać się najbardziej wiarygodnym medium w Polsce - komentuje Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Koniec współpracy z "Newsweekiem"

Marcin Meller od ośmiu lat pisał także felietony dla „Newsweeka”, który jest tygodnikiem wydawnictwa konkurencyjnego dla Wirtualnej Polski (Ringier Axel Springer Polska). Spytaliśmy dziennikarza czy w związku z objęciem nowego stanowiska nadal będzie kontynuować pracę w tytule.

- Przestanę pisać felietony dla „Newsweeka”, a co z „Drugim Śniadaniem Mistrzów”, to się jeszcze okaże. W najbliższą sobotę bez zmian - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl.

Biuro prasowe TVN odpowiedziało nam natomiast, że Meller będzie prowadzącym program w TVN24 bez zmian. Format jest emitowany od 2009 roku w każdą sobotę o 12.10, gospodarz rozmawia ze swoimi gośćmi ze świata kultury i mediów na temat najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia.

Meller przez lata w TVN24, „Polityce” i „Playboyu”

Marcin Meller przez 6 lat - do lipca 2019 roku wspólnie z Magdą Mołek prowadził „Dzień dobry TVN”. Dziennikarz wcześniej był gospodarzem programu w latach 2005-2008, występował razem z Kingą Rusin. Z TVN Meller jest związany od 2000 roku, kiedy zaczął prowadzić reality-show „Agent”. Z kolei gospodarzem „Drugiego śniadania mistrzów” w TVN24 jest od 2009 roku.

W latach 90. Marcin Meller pracował w tygodniku „Polityka”, w latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. Od ośmiu lat pisze felietony do „Newsweek Polska”, wcześniej był felietonistą „Wprost”.

W listopadzie 2016 roku został dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. - To były fascynujące cztery lata, których efekty w księgarniach będę oglądał przez kilka kolejnych lat, kibicując im z całego serca i mych mocy promocyjnych. Swoją drogą nigdy bym wcześniej nie przypuszczał ile silnych wrażeń potrafi dostarczyć branża książkowa.  Najważniejsze, że wydawnictwo jest w stabilnej sytuacji, a bardzo ciekawy plan wydawniczy na 2021 przygotowany w szczegółach. Będę tęsknić – komentuje Marcin Meller.

- Razem z Marcinem udało nam się stworzyć świetny zespół, odświeżyć markę wydawnictwa, pozyskać utalentowane autorki i autorów oraz wykreować bestsellerowe nazwiska. Dziękujemy Marcinowi za wszystko, co zrobił dla wydawnictwa i całego rynku książki, cieszymy się, że jego praca została zauważona i doceniona przez takiego gracza medialnego, jakim jest Wirtualna Polska - dodaje Krzysztof Leśniewski, prezes Grupy Wydawniczej Foksal.

Marcin Meller napisał książki „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawca arbuzów”, „Nietoperz i suszone cytryny”, a wspólnie z żoną Anną Dziewit-Meller - „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

Piotr Mieśnik będzie wicenaczelnym

Po odwołaniu w lutym br. Tomasza Machały ze stanowiska redaktora naczelnego Wirtualnej Polski, obowiązki naczelnego pełniła Katarzyna Szpor. Z początkiem marca zrezygnowała, a jej miejsce zajął tymczasowo Piotr Mieśnik, szef departamentu informacji i o2.pl. Mieśnik miał natomiast być p.o. szefa WP do czasu wyboru nowego redaktora naczelnego serwisu. Jednocześnie nadzór nad redakcją Wiadomości tymczasowo przejął Barłomiej Bajerski.

W połowie listopada Piotr Mieśnik zostanie zastępcą redaktora naczelnego. - Bardzo dziękuję Piotrowi za jego zaangażowanie i kreatywność. Świetnie sobie radził w tym wyjątkowo trudnym okresie i bardzo się cieszę, że wspólnie z Marcinem Mellerem będzie nadal rozwijał serwisy Wirtualnej Polski - komentuje Joanna Pawlak.

W sierpniu br. z witryn i aplikacji Grupy Wirtualna Polska skorzystało 20,97 mln internautów, którzy wykonali 2,86 mld odsłon. Korzystali z nich przeciętnie przez 30 minut i 21 sekund w ciągu doby.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 22,3 proc. do 260,83 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 22,84 do 15,09 mln zł. W samym drugim kwartale przychody firmy zmalały o 37,8 proc.

Przychody Wirtualnej Polski w segmencie internetowym zmalały w zeszłym półroczu o 23,5 proc. do 249,43 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 97,99 do 80,72 mln zł. To dużo wyższe spadki procentowe niż w samym pierwszym kwartale, kiedy wpływy firmy w internecie zmniejszyły się o 6 proc. do 143,22 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 45,81 do 41,02 mln zł.

Księżyk p.o. dyrektora wydawniczego w Grupie Wydawniczej Foksal

W Grupie Wydawniczej Foksal w połowie listopada obowiązki dyrektora wydawniczego przejmie Rafał Księżyk, a osoba na stałe zostanie powołana na to stanowisko na początku br.

Księżyk przez wiele lat pracował w „Playboyu”, w latach 2012-2017 jako redaktor naczelny. Wcześniej był związany z m.in. z magazynami „Brum”, „Plastik”, „Antena Krzyku”, „City Magazine” i „Aktivist”. Jest współautorem autobiografii (w formie wywiadów-rzek) Tomasza Stańki, Roberta Brylewskiego, Tymona Tymańskiego, Muńka Staszczyka, Kazika Staszewskiego i Marcina Świetlickiego,

Do Grupy Wydawniczej Foksal należą oficyny Wydawnictwo W.A.B., Buchmann oraz Wilga, a także nowe marki: Fox Games, Lipstick Books i Uroboros. Firma wchodzi w skład grupy kapitałowej Empik.

Dołącz do dyskusji: Marcin Meller nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

159 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niko
No grubo jest. Gratulacje Marcin!
odpowiedź
User
Ela
Czyli będzie więcej lewactwa i fake newsów. Brawo
odpowiedź
User
Em
Super, cieszymy się!
odpowiedź