SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Olkowicz dyrektorem generalnym Związku Firm Public Relations

Zarząd Związku Firm Public Relations powołał Marcina Olkowicza na stanowisko dyrektora generalnego. Jest to nowo utworzona funkcja w organizacji.

Marcin OlkowiczMarcin Olkowicz

Zmiany w strukturze ZFPR, organizacji zrzeszającej kluczowe podmioty w branży PR, podyktowane są nową wizją rozwoju organizacji. Na nowym stanowisku, Marcin Olkowicz odpowiedzialny będzie m.in. za zarządzanie relacjami z interesariuszami, mediami oraz realizację kluczowych inicjatyw programowych.

- W czasach dynamicznych zmian i nieustannego rozszerzania kompetencji podmiotów z branży PR, podjęliśmy decyzję o wzbogaceniu zasobów Związku o silne, merytoryczne wsparcie osoby związanej z branżą od początków jej rozwoju w Polsce. Doświadczenie Marcina Olkowicza zarówno po stronie klienta, jak i konsultanta, oraz kompetencje menedżerskie i szkoleniowe, będą nieocenione w realizacji naszych ambitnych planów rozwoju - komentuje Grzegorz Szczepański, prezes ZFPR.

Marcin Olkowicz związany jest z branżą PR od ponad 20 lat. W końcu lata 90. odpowiadał za PR i komunikację korporacyjną w grupie bankowo-ubezpieczeniowej Kredyt Banku. W kolejnych latach współtworzył agencje PR, pracował jako menedżer, niezależny konsultant ds. komunikacji i  szef działów szkoleń agencji PR. Od 2011 roku jako chief knowledge officer odpowiedzialny był za kształtowanie oferty szkoleniowej SKM SAR.

Prowadził uzgodnienia programowe dotyczące edukacji z zakresu PR i zintegrowanej komunikacji marketingowej z najbardziej prestiżowymi uczelniami publicznymi i prywatnymi w Polsce, m.in. Uniwersytetem Jagiellońskim, Collegium Civitas, SWPS czy School of Form (SWPS). Jest współautorem inicjatyw prowadzących do stworzenia Sektorowej Rady ds. Kompetencji, działającej w branży komunikacji marketingowej. Realizował szereg inicjatyw kształtujących i promujących standardy etyczne w branży komunikacyjnej (projekt dialogu branżowego klient - agencje). Aktywnie reprezentuje rynek komunikacji w radach i zespołach doradczych przy wyższych uczelniach i gremiach naukowych. Prowadzi cykle warsztatowe zarówno z praktyki public relations, komunikacji kryzysowej w IR, HR i PR, tożsamości i wizerunku,  jak i roli komunikacji w praktyce menedżerskiej czy doskonalenia umiejętności osobistych.

Dołącz do dyskusji: Marcin Olkowicz dyrektorem generalnym Związku Firm Public Relations

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl